VIDEO Messi sa proti defenzíve Realu nepresadil: Hviezdne El Clásico korisťou madridského giganta

Vinicius Junior, Lionel Messi a Toni KroosVinicius Junior, Lionel Messi a Toni Kroos Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Dva góly videli diváci na štadióne Santiaga Bernábeua v nedeľňajšom šlágri 26. kola najvyššej španielskej súťaže medzi dvoma gigantmi - Realom Madrid a FC Barcelona, ktorý sa skončil víťazstvom domácich 2:0 (0:0).

Na presný zásah museli čakať do 71. min, keď Vinícius Júnior zužitkoval kolmú prihrávku od Kroosa do pokutového územia a presnou strelou k žrdi otvoril gólový účet El Clásica. V nadstavenom čase ho uzavrel striedajúci Mariano Díaz. Madridský triumf znamená zmenu na čele tabuľky La ligy, novým lídrom je Real s náskokom jedného bodu.

Arturo Vidal, Isco a Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

Po opatrnom úvode prišli v súboji, ktorý mohol napovedať do boja o ligový titul, aj šance. Nebezpečnejšia v I. polčase bola Barcelona, ktorá mala aj prevahu v držaní lopty. Brankár Realu Courtois musel predviesť tri dobré zákroky, jeho náprotivok Marc-André ter Stegen zasahoval len raz. Po zmene strán mal gól na hlave Isco, ale v stopercentnej šanci neskóroval, keďže barcelonský gólman vytesnil jeho hlavičku do priestoru, kde zabránil lopte prejsť cez bránkovú čiaru Piqué. O desať minút sa dočkali fanúšikovia "bieleho baletu" vďaka Viníciusovi Júniorovi - 1:0. Barcelonská snaha o vyrovnanie nepriniesla úspech. Naopak, Benzemov náhradník v druhej minúte nadstaveného času predviedol únik po pravej strane s gólovou koncovke. Real tak prerušil sériu troch domácich duelov bez výhry.

Víťazstvo svojho bývalého klubu si nenechal ujsť ani Cristiano Ronaldo. V súčasnosti hviezda Juventusu sedela v priamo v hľadisku.

Real Madrid - FC Barcelona 2:0 (0:0)
Góly: 71. Junior Vinicius, 90.+2 Mariano, ŽK: Vinícius Junior, Carvajal - Alba, Messi, rozhodoval: Lahoz, 78.357 divákov.

Real: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Valverde (86. L. Vázquez), Casemiro, Kroos - Isco (79. Modrič), Benzema (90.+1 Mariano), Vinícius Júnior

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Arthur (81. Rakitič), Busquets, de Jong - Messi, Griezmann (81. Fati), Arturo Vidal (69. Braithwaite)

FC Sevilla - Osasuna 3:2 (2:0)
Góly: 13. a 90.+3 En Nesyri, 45.+1 Suso - 64. Aridane, 74. Torres (z 11m), ČK: 54. Herrera (Osasuna)

Athletic Bilbao - FC Villarreal 1:0 (0:0)
Gól: 56. Garcia (z 11 m)

Espanyol Barcelona - Atlético Madrid 1:1 (1:0)
Góly: 24. Savič (vlastný) – 46. Saúl

RCD Mallorca – FC Getafe 0:1 (0:0)
Gól: 67. Maksimovič, ČK: 90. Sevilla (Mallorca)

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona El Clásico Real Madrid CF
  • Zdroj: TASR, SITA