VIDEO Mentálny skrat českého obrancu, tu išlo o život: Tínedžer má možno po kariére!

Otto Kivenmäki skončil po tvrdom náraze ležať na ľade s krvavou hlavouOtto Kivenmäki skončil po tvrdom náraze ležať na ľade s krvavou hlavou Zdroj: YouTube/Illan Liiga huippuhetket

BRATISLAVA - Extrémne tvrdý zákrok, ktorý mu minimálne ukončil sezónu. Môže to byť ale ešte horšie. Nikto zatiaľ nevie s istotou povedať, či nemá fínsky mladík definitívne po kariére. Na ľade mu takmer odtrhol hlavu robustný český obranca. Absolútne prehnaný zákrok, ktorý okamžite vyvolal na ľade potýčku.

Fínsky hokej je jeden z najkvalitnejších na svete. Veď sú predsa aj majstri sveta. O to viac vyznieva tento krutý zákrok kuriózne. 24-ročný český obranca David Němeček to mentálne nezvládol a súpera takmer zabil. Absolútne prehnaný zákrok na tínedžera bol neprípustný. Nad 19-ročným Kivenmäkim mal výraznú výhodu čo sa týka výšky (22cm) aj váhy (31kg).

Mladučký fínsky hokejista odfrkol od Němečka ako kamienok. Primárnym bodom nárazu bola hlava, čo nečakal. Náraz mal takú silu, že mu strhol prilbu a na hraciu plochu dopadol nechránený. Vo vzduchu urobil piruetu a tvrdo dopadol na temeno hlavy. Začal silno krvácať z hlavy a zalievala ho kaluž vlastnej krvi. 

Na ľade ihneď ožili emócie. Niekto sa išiel biť a niekto pomáhať ranenému hráčovi. Ten bol prevezený do nemocnice a už teraz je jasné, že útočník Ässät Pori má po sezóne. Podľa slov hráčovej matky si vôbec nepamätá samotný zákrok ani prevoz do nemocnice. Lekári nevedia povedať, či sa Kivenmäki niekedy bude môcť vrátiť do akcie. Zostáva na pozorovaní a o jeho budúcnosti sa rozhodne o dva až tri týždne.

Viac o téme: Lukko Rauma Ässät Pori Otto Kivenmäki David Němeček
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube/Illan Liiga huippuhetket; VIDEO: Youtube/Illan Liiga huippuhetket
  • Zdroj: športky

Súvisiace články