Čajkovský priložil ruku k dielu Dinama Moskva v play-off: Hudáčka vyhnali v derby z klietky

Radosť hráčov Dinamo MoskvaRadosť hráčov Dinamo Moskva Zdroj: Twitter - HC Dynamo Moscow

MOSKVA - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský sa jedným gólom podieľal na presvedčivom víťazstve Dinama Moskva v úvodnom zápase 1. kola play off KHL nad mestským rivalom Spartakom 5:1. Na začiatku tretej tretiny zvýšil na 4:0 pre domácich, keď v presilovke zblízka dorazil do odkrytej bránky puk po delovke Juusa Hietanena.

Dvoma presnými zásahmi prispel k výhre švédsky útočník Andre Petersson. Svojím druhým gólom, ktorým v 38. minúte zvýšil na 3:0, vyhnal z bránky hostí Slováka Júliusa Hudáčka. Druhý zápas štvrťfinálovej série Západnej konferencie je na programe v stredu opäť na ľade Dinama.

Úspešne vstúpil do play off aj Sibir Novosibirsk, ktorý v pondelkovom úvodnom zápase štvrťfinále Východnej konferencie zvíťazil na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:0.

KHL - 1. kolo play off
1. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie:
Avtomobilist Jekaterinburg - Sibir Novosibirsk 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 18. Puustinen, 60. Česalin
/stav série: 0:1/

Ak Bars Kazaň - Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 8. a 55. Frattin, 13. E. Galimov, 42. M. Gluchov – 15. Chajrullin
/stav série: 1:0/

1. zápasy štvrťfinále Západnej konferencie:
CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 5. Slepyšev, 8. M. Kempe, 24. Vey

Dinamo Moskva - Spartak Moskva 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 34. a 38. A. Petersson, 3. Jaškin, 42. ČAJKOVSKÝ, 60. Brjukvin – 57. Nikoncev