VIDEO Veľké prekvapenie hneď v prvom kole: Schmiedlová má skalp bývalej svetovej jednotky!

Anna Karolína SchmiedlováAnna Karolína Schmiedlová Zdroj: Profimedia

MONTERREY - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa v prvom kole dvojhry na turnaji WTA v mexickom Monterrey postarala o prekvapenie. Poradila si s Američankou Venus Williamsovou v troch setoch 4:6, 6:3, 6:2. Stretnutie trvalo 2:29 h a 199. hráčka rebríčka WTA Schmiedlová odvrátila 8 z 13 brejkbalov bývalej svetovej jednotky a momentálne 65. tenistky sveta V. Williamsovej.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Košíc si proti sedemnásobnej grandslamovej šampiónke vo dvojhre pripísala už druhé víťazstvo v treťom vzájomnom dueli. Po prvý raz ju zdolala ešte na Roland Garros 2014, vtedy takisto zápas otočila po prehranom prvom sete.

Slovenská hráčka mala hneď v úvodnom geme zápasu brejkbal, ale nedokázala ho využiť. Od stavu 1:1 prevzala iniciatívu do svojich rúk staršia zo sestier Williamsových, keď sa zaskvela šnúrou štyroch gemov po sebe. Hrdinka nedávneho stretnutia Pohára federácie medzi Slovenskom a Veľkou Britániou následne ešte dokázala znížiť skóre na 4:5 z jej pohľadu, ale v desiatom geme si tretíkrát neudržala svoje podanie.

Anna Karolína Schmiedlová Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

Aj v druhom sete bolo podanie skôr nevýhodou ako výhodou. Až v šiestich z deviatich gemov sa hráčky dostali na príjme k brejkbalom, ale v dôležitých chvíľach mala prevahu A. K. Schmiedlová. Často si pomáhala prvým servisom, čo bolo kľúčom k triumfu 6:3 v druhom sete. V tom treťom získala Slovenka na servise 67% loptičiek, rýchlo si vypracovala náskok 4:0 a komfortné vedenie si bez väčších problémov udržala.

Poslednýkrát A. K. Schmiedlová zaťala päsť po víťaznom forhendovom údere po čiare a mohla sa tešiť z cenného víťazstva. Úspešná kvalifikantka v Monterrey na tretí pokus prešla cez brány prvého kola a v osemfinále ju čaká premožiteľka jej krajanky Kristíny Kučovej a nasadená deviatka podujatia Marie Bouzková z Česka. Naopak, 39-ročná Venus Williamsová prehĺbila svoju výsledkovú krízu a prehrala siedmy z ostatných ôsmich duelov.