VIDEO Schmiedlová získala skalp Williamsovej: Jedno z najväčších víťazstiev v mojej kariére!

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

MONTERREY - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaj WTA v mexickom Monterrey, keď v úvodnom kole vyradila Venus Williamsovú z USA. Dvadsaťpäťročná Slovenka síce prehrala so sedemnásobnou grandslamovou víťazkou prvý set 4:6, ďalšie dva ale vyhrala 6:3 a 6:2. V 2. kole sa stretne s deviatou nasadenou Češkou Marie Bouzkovou, ktorá v 1. kole vyradila Slovenku Kristínu Kučovú.

"Je to jedno z najväčších víťazstiev v mojej kariére. Som šťastná, že sa mi to podarilo tu v Monterrey. Postúpila som z kvalifikácie a som vďačná, že som v 1. kole mohla hrať proti Venus. Nemala som dobrý minulý rok ani začiatok tohto, takže som vďačná za každé víťazstvo," povedala 199. hráčka rebríčka WTA a dodala: "Začala som s veľkým rešpektom, to sa ale dalo čakať, keď hráte proti niekomu ako je Venus. Potrebovala som sa upokojiť a získať sebadôveru. Na konci prvého setu som už začala hrať lepšie."

Schmiedlová sa s bývalou svetovou jednotkou, ktorá je aktuálne vo svetovom rebríčku na 65. pozícii stretla pred týmto súbojom vo vzájomných zápasoch dvakrát. Zdolala ju raz, na Roland Garros ešte v roku 2014.

 


Tagy: Venus Williamsová Anna Karolína Schmiedlová

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia; Video: Youtube

DISKUSIA