Vlhovej vystúpenia na svahu sa môžu poriadne scvrknúť: Hrozbu neberú na ľahkú váhu

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Finálový týždeň Svetového pohára 2019/2020 zjazdárov v talianskej Cortine d´Ampezzo (18.- 22. 3.) zatiaľ vôbec nie je istý. Hrozba ďalšieho šírenia koronavírusu spôsobila, že Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) až najbližší piatok definitívne rozhodne o tom, či sa podujatie uskutoční alebo nie.

Práve v piatok 6. marca by mali príslušné talianske úrady aktualizovať svoje stanovisko v súvislosti s ďalším postupom proti koronavírusu. FIS chce počkať na odporúčanie talianskej miestnej vlády a zdravotníckych orgánov v regióne Benátsko, či povolí uskutočnenie finálových pretekov SP. Dosiaľ sa v tejto súvislosti písalo o tom, že záverečný týždeň sezóny sa bude konať, ale bez účasti divákov. Talianske úrady predbežne rozhodli napríklad o zrušení prítomnosti verejnosti na všetkých futbalových zápasoch v najviac postihnutých regiónoch do 8. marca. Patrí k nim práve aj Benátsko na severe krajiny.

"Zdravie a pohoda športovcov sú našou jasnou prioritou. To isté platí aj o všetkých ostatných účastníkoch našich podujatí," uvádza FIS v tlačovej správe. Je to výsledok dlhej diskusie členov Rady FIS na mimoriadnej telefonickej konferencii, ktorá sa uskutočnila v pondelok.

Najlepšie svetové zjazdárky budú mať nastávajúci víkend voľno, keďže preteky v slalome a obrovskom slalome v nemeckom Ofterschwangu zrušili pre nepriazeň počasia bez náhrady. Do konca sezóny zostáva talianskej líderke Svetového pohára Federice Brignoneovej či jej slovenskej prenasledovateľke Petre Vlhovej odjazdiť sedem pretekov. Prvé tri prídu na rad v dňoch 12.- 14. marca vo švédskom Aare, uskutočnia sa tam zatiaľ podľa plánu paralelný slalom, obrovský slalom a slalom. Na ďalší týždeň potom sezónu možno ukončia v Taliansku záverečnými štyrmi pretekmi v zjazde, super G, obrovskom slalome a slalome. Vlhová má okrem veľkého glóbusu za celkový triumf v SP stále reálnu šancu na zisk malých glóbusov za slalom a paralelný slalom. V oboch týchto disciplínach je na čele priebežného celkového poradia. V obrovskom slalome ešte tiež môže 24-ročná Liptáčka za priaznivých okolností pomýšľať na zisk glóbusu.


Tagy: Petra Vlhová FIS

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Alessandro Trovati

DISKUSIA