VIDEO Nemecký štvrtoligista sa postaral o supersenzáciu: Toto dokázal ako prvý tím v histórii!

Futbalisti 1. FC SaarbrückenFutbalisti 1. FC Saarbrücken Zdroj: profimedia.sk

BERLÍN - Futbalisti 1. FC Saarbrücken postúpili ako prvý štvrtoligový tím v histórii do semifinále Nemeckého pohára.

V utorňajšom štvrťfinále si po veľkej dráme poradili s bundesligovou Fortunou Düsseldorf 7:6 v rozstrele zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa duel skončil nerozhodne 1:1.

Hrdinom domácich bol brankár Daniel Batz, ktorý už v riadnom čase chytil penaltu. V rozstrele zlikvidoval ďalšie štyri, keď sa rozhodlo až v desiatej sérii.

Medzi elitné kvarteto sa dostal aj Bayern Mníchov po triumfe na ihrisku Schalke 1:0. O postupe obhajcu trofeje rozhodol gólom Joshua Kimmich v 40. minúte.

FC Schalke 04 – Bayern Mníchov 0:1 (0:1)
Gól: 40. Kimmich

1. FC Saarbrücken – Fortuna Düsseldorf 1:1 (1:1, 1:0) po predĺžení, 7:6 na 11 m
Góly: 31. Jänicke – 90. Jörgensen

Viac o téme: Fortuna Düsseldorf 1. FC Saarbrücken Daniel Batz