Legenda hodená do vody zvládla ťažkú plavbu: Tesné víťazstvo, šanca na play-off stále trvá

Tim Duncan počas trénerskej premiéry na lavičke Spurs
Tim Duncan počas trénerskej premiéry na lavičke Spurs

CHARLOTTE - Bývalý americký basketbalista a päťnásobný šampión NBA Tim Duncan si v stredu odkrútil premiéru v úlohe hlavného trénera. Štyridsaťtriročná ikona tímu San Antonio Spurs zaskočila za Gregga Popovicha, ktorý sa zápasu na palubovke Charlotte Hornets nezúčastnil z osobných dôvodov. Duncan vo svojej hráčskej kariére vyhral v NBA viac než tisíc zápasov a aj jeho trénerská premiéra bola úspešná, keďže Spurs zvíťazili v dramatickej koncovke 104:103.

Duncan oficiálne pôsobí ako jeden z asistentov legendárneho Popovicha, ktorý San Antonio opäť povedie v piatkovom zápase v Brooklyne. Päťnásťnásobný účastník Zápasu hviezd svoj trénersky debut hodnotil skromne a s pokorou.

"Komunikoval som s ostatými asistentmi a ja som bol iba ten, čo kričal na ľudí. 'Pop' sa vráti a som šťastný, že mu to opäť odovzdám," povedal Duncan a tiež pár slovami opísal aj koncovku zápasu, v ktorom Spurs takmer prišli o päť bodový náskok. "Museli sme to urobiť zaujímavým," zažartoval.

"Timmy D" sa dozvedel o všetkom ráno pred zápasom:

Zaujímavosťou je, že Charlotte v pozícii hlavného trénera viedol James Borrego, ktorý desať rokov pôsobil ako asistent Gregga Popovicha v San Antoniu. V rokoch 2005 a 2007 sa spolu s Duncanom tešili z titulu v NBA. "Zvykol som si vidieť ho s číslom 21 na drese ako vedie mužstvo. A dnes mal sako. Určite by som tu nesedel ako hlavný kouč, keby nebolo toho chlapa," vyjadril sa Borrego na adresu jedného z najlepších basketbalistov v histórii NBA.

Tim Duncan odohral v zámorskej profilige 19 sezón v drese Spurs, kariéru ukončil v roku 2016 a už o pár mesiacov neskôr sa klub rozhodol vyradiť jeho číslo 21. Symbolické je, že pri spomenutom víťazstve v Charlotte dosiahol najlepší strelec zápasu Dejounte Murray 21 bodov. V porovnaní s Duncanom odohral viac zápasov v play-off NBA iba Derek Fisher a bodové konto rodáka zo Saint Croix sa zastavilo na čísle 26 496.

Záskok za Popovicha vyšiel, Duncan si pripísal dôležitý triumf v boji o play-off:


Tagy: NBA Tim Duncan San Antonio Spurs Charlotte Hornets Gregg Popovich James Boreggo

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Neil Redmond; Video: YouTube/Bleacher Report, NBA on ESPN

DISKUSIA