Vodič rolby lepší ako profíci z NHL? Od zázračného triumfu je tu len pachuť prehier

Anton Forsberg v bránke Hurricanes
Anton Forsberg v bránke Hurricanes

BRATISLAVA - Brankári Caroliny Hurricanes zažili v sobotu 22. februára smolný zápas na klzisku Toronta Maple Leafs v zámorskej hokejovej NHL. V prvej tretine opustil ľadovú plochu so zranením v dolnej časti tela James Reimer a v druhom dejstve ho nasledoval Petr Mrázek, ktorý utrpel otras mozgu. Do bránky sa nečakane postavil 42-ročný rolbár David Ayres, doviedol mužstvo k víťazstvu 6:3, ale odvtedy Hurricanes márne čakajú na ďalší plný bodový zápis. Náhradníci za Reimera s Mrázkom v troch dueloch nepocítili chuť víťazstva a návrat elitnej dvojice gólmanov sa odďaľuje.

Mrázek by mal po otrase mozgu vynechať ešte ďalších sedem až desať dní, Reimer bude pravdepodobne pauzovať o niečo dlhšie. "Obaja robia progres v rekonvalescencii. Mrázek je mierne vpred oproti Reimerovi. Petr by mal ísť čoskoro na ľad a veríme, že cez víkend sa k nemu pridá aj James. Potom to bude už len o tom, kedy sa dostanú do stavu, že budú môcť nastúpiť do zápasu," uviedol generálny manažér Hurricanes Don Waddell pre oficiálny web NHL.

vodič rolby David Ayres

Klub z Raleigh stratil brankárske duo vo veľmi dôležitej časti sezóny. Carolina figuruje vo Východnej konferencii na deviatej pozícii a na miesta zaručujúce účasť v play-off stráca tri body. Počas absencie Reimera a Mrázka dostal dvakrát príležitosť v bránke "hurikánov" Švéd Anton Forsberg, raz chytal Američan Alex Nedeljkovic. V troch zápasoch získali hráči Hurricanes len jediný bod, ale Waddell nechce hádzať vinu iba na gólmanov. "Nehrali sme dobre ako tím. Máme plnú dôveru v oboch brankárov, že nám v týchto chvíľach dokážu pomôcť," doplnil.


Tagy: James Reimer Petr Mrázek Carolina Hurricanes Don Waddell David Ayres

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Peter McCabe; Video: Youtube

DISKUSIA