Čajkovský asistoval, Hudáček prehre nezabránil: Dinamo zdolalo Spartak aj druhýkrát

Michal Čajkovský, Juuso Hietanen, Vladimir Bryukvin a Ansel GalimovMichal Čajkovský, Juuso Hietanen, Vladimir Bryukvin a Ansel Galimov Zdroj: profimedia.sk

MOSKVA - Hokejisti Dinama Moskva vyhrali nad Spartakom Moskva aj druhý duel štvrťfinálovej série play off Západnej konferencie KHL, keď v stredu uspeli doma 4:3. Asistenciou na tretí gól k tomu prispel aj slovenský obranca Michal Čajkovský.

V drese Spartaka nechýbal v bránke Július Hudáček, ktorý si pripísal 29 zákrokokov a inkasoval tri góly, keďže svoj záverečný strelilo Dinamo do prázdnej bránky.

Hráči Sibiru Novosibirsk vyhrali aj druhý duel na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg. Piaty tím Východnej konferencie po základnej časti uspel v stredu 1:0 po predĺžení. O jediný gól zápasu sa zaslúžil fínsky útočník Mikael Ruohomaa v 74. minúte.

Avtomobilist Jekaterinburg - Sibir Novosibirsk 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) - stav série: 0:2
Gól: 74. Ruohomaa

Ak Bars Kazaň - Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (3:1, 2:0, 0:0) - stav série: 2:0
Góly: 7. Lukojanov, 12. Voronkov, 13. Frattin, 30. Galiev, 34. Azevedo - 2. Kulikov

CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) - stav série: 2:0
Góly: 8. Karnauchov, 15. Grigorenko, 60. Kaprizov

Dinamo Moskva - Spartak Moskva 4:3 (0:1, 1:0, 3:2) - stav série: 2:0
Góly: 28. a 57. Šipačov, 59. Petersson (ČAJKOVSKÝ), 60. Grigoriev - 5. Galimov, 41. Hersley, 60. Hanzl