VIDEO Víťazné ťaženie Philadelphie nezastavil ani Pánik, Washington doma prehral

Brankár Brian Elliott a útočník Michael Raffl sa tešia z víťazstvaBrankár Brian Elliott a útočník Michael Raffl sa tešia z víťazstva Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - V štyroch stredajších zápasoch zámorskej NHL sa zo slovenských hokejistov predstavil v akcii iba Richard Pánik. V stretnutí proti Philadelphii si vylepšil štatistiky o jednu asistenciu, ale Washington podľahol "letcom" na domácom ľade 2:5. Rodák z Martina v 15. minúte šikovnou zadovkou našiel dánskeho útočníka Larsa Ellera, ktorý svojim 16. gólom v sezóne otvoril skóre duelu v Capital One Arene. Pre Pánika to bola jubilejná desiata asistencia v aktuálnom ročníku a celkovo 18. bod.

Slovenský útočník bodoval v druhom zápase po sebe, keďže v nedeľu skóroval do siete Minnesoty. Na ľade strávil 11:44 min a okrem spomenutej asistencie či dvoch striel na bránku zaujal aj tvrdou hrou do tela. V zápase si pripísal až štyri bodyčeky, čo bolo najviac spomedzi hráčov "Caps". Na strane Philadelphie zažiarila druhá útočná formácia. Postupne skórovali Travis Konecny, Kevin Hayes aj Scott Laughton, ktorí tak nedopriali domácemu T. J. Oshiemu radosť z 800. odohraného zápasu v základnej časti NHL.

Alexander Ovečkin strieľa cez Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Hráči Philadelphie boli spokojní so ziskom dvoch bodov, no menej ich už potešilo zranenie Jamesa van Riemsdyka. Produktívny americký útočník sa v prvej tretine snažil zablokovať strelu domáceho obrancu Jonasa Siegenthalera, no utrpel pri tom zlomeninu ruky. "Je to elitný hráč v tejto súťaži. Veľa toho urobí pre tím a to je dôvod, prečo dáva 25 a viac gólov každý rok. Máme však mladých hráčov, ktorí odohrali veľa zápasov v tejto sezóne a očakávam od nich to isté," povedal útočník Kevin Hayes.

Zvyšné tri stredajšie zápasy NHL boli dramatickejšie, v dvoch prípadoch dokonca muselo rozhodnúť až predĺženie. Hokejisti Colorada po siedmich výhrach v sérii podľahli hráčom Anaheimu 3:4 po predĺžení, keď 1,2 sekundy pred koncom pridaného času rozhodol švédsky forvard Rickard Rakell. Columbusu nestačil na ľade Calgary ani dvojgólový náskok desať minút pred koncom a prehral 2:3 po predĺžení. Štvrtýkrát za sebou nebodoval Vancouver, na ktorého sily bola tentokrát Arizona (2:4).

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Góly: 15. Eller (PÁNIK, Hagelin), 39. Hataway (Wilson, Dowd) - 28. Konecky (Provorov, Giroux), 35. Hayes (Grant, Aube-Kubel), 38. Pitlick (Raffl, Grant), 47.Provorov (Voráček), 55. Laughton (Hayes). Brankári: Holtby - Elliott, strely na bránku: 27:29, 18.573 divákov.

CALGARY FLAMES - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Góly: 52. Lindholm (Mangipane, Backlund), 59. Tkachuk (Giordano, Andersson), 65. Brodie (Monahan, Giordano) - 9. Shore (Peeke, Harrington), 12. Nyquist (Foligno, Dubois). Brankári: Talbot - Korpisalo, strely na bránku: 37:22, 18.696 divákov.

COLORADO AVALANCHE - ANAHEIM DUCKS 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 4. Namestnikov (MacKinnon, Landeskog), 15. Landeskog (Girard, Jost), 48. MacKinnon (Landeskog, Jost) - 6. Agozzino (Rowney, Irwine), 14. Guhle (Silfverberg, Rakell), 33. Steel (Getzlaf), 65. Rakell. Brankári: Francouz - Miller, strely na bránku: 35:30, 18.033 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ARIZONA COYOTES 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Góly: 24. Toffoli (Miller, Hughes), 47. Pearson (Virtanen) - 8. Soderberg, 51. Schmaltz (Soderberg), 53. Crouse (Ekman-Larsson, Hinostroza), 60. Ekman-Larsson (Hjalmarsson, Stepan). Brankári: Demko - Kuemper, strely na bránku: 38:40, 17.363 divákov.

Viac o téme: Washington Capitals Richard Pánik Vancouver Canucks Philadelphia Flyers Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Anaheim Ducks Calgary Flames James van Riemsdyk Arizona Coyotes Lars Eller Ivan Provorov Rickard Rakell Kevin Hayes T.J. Brodie