Budú sa hrať zápasy španielskej La Ligy mimo krajiny? Súd zaujal jasné stanovisko

Lionel Messi, Sergio Ramos a Casemiro
Lionel Messi, Sergio Ramos a Casemiro

MADRID - Španielsky súd piatkovým verdiktom podporil rozhodnutie Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF), ktorá už dávnejšie zamietla plány predstaviteľov tamojšej najvyššej súťaže odohrať niektoré zo zápasov na neutrálnej pôde v zahraničí. Pôvodne sa mal mimo Španielska uskutočniť duel medzi hráčmi FC Barcelona a Granady, ten bol naplánovaný na január 2019 v americkom Miami.

Zástupcovia RFEF tvrdia, že organizovanie zápasu v zahraničí by nebolo v súlade so španielskymi a medzinárodnými predpismi a so zmluvami o televíznom vysielaní. Federácia zároveň dodáva, že takéto konanie by poškodilo ostatných 18 klubov La Ligy aj fanúšikov oboch zainteresovaných tímov.

Vedenie španielskej najvyššej súťaže sa nechce vzdať myšlienky odohrať niektoré zápasy počas sezóny za hranicami krajiny. Preto sa ešte odvolá na najvyšší súd. "Organizovanie stretnutí La Ligy mimo Španielska by malo pozitívny dopad na samotnú súťaž a pomohlo by jej to rásť. Vidíme to v prípade zámorských líg ako NBA alebo NFL," uvádza sa v stanovisku predstaviteľov La Ligy.

Samotná federácia pritom umiestnila ostatné dve edície domáceho superpohára mimo Španielska. Najskôr sa hralo v Maroku a v tejto sezóne v Saudskej Arábii. Nezhody medzi prezidentmi RFEF a La Ligy však nie sú žiadnou novinkou. Federácia dohliada v Španielsku na fungovanie všetkých profesionálnych aj amatérskych súťaží, La Liga komerčne riadi dve najvyššie mužské ligy v krajine.


Tagy: FC Barcelona Real Madrid La Liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Manu Fernandez

DISKUSIA