Do Madridu ide ako prvý Ekvádor! Postup si zaistili aj sebavedomí Austrálčania

Radosť hráčov Ekvádora, ktorí postúpili do finále Davis Cupu v Madride
Radosť hráčov Ekvádora, ktorí postúpili do finále Davis Cupu v Madride

MIKI - Tenisti Ekvádoru si prekvapivo ako prví zabezpečili postup z kvalifikačného kola na finálový turnaj Davisovho pohára 2020. Už po úvodných dvojhrách viedli nad reprezentantmi Japonska 2:0 a účasť v Madride si vybojovali vo štvorhre. Dvojica Gonzalo Escobar, Diego Hidalgo zdolala v meste Miki na tvrdom povrchu domáci pár Ben McLachlan, Jasutaka Učijama 7:6 (3), 6:3.

Medzi svetovou elitou si zahrajú aj Austrálčania, ktorí boli vo štvorhre len dve loptičky od hladkého triumfu 3:0 proti Brazílčanom. Napokon sa radovali až po singlovom súboji tímových jednotiek, v ktorom John Millman pokoril Thiaga Monteira 6:7 (6), 7:6 (3), 7:6 (3).

Kazachov priblížila k postupu úspešne zvládnutá štvorhra, po ktorej vedú nad Holanďanmi 2:1. Na tvrdom povrchu haly v Nur-Sultane zvíťazili Andrej Golubev s Alexandrom Nedoviesovom nad Robinom Haasem so Jeanom-Julienom Rojerom 6:3, 6:3.

Po piatkových dvojhrách vedú až štyri tímy nad svojimi protivníkmi 2:0. Taliani doma v Cagliari potvrdzujú úlohu favoritov proti hráčom Kórejskej republiky, rovnako zvládli oba zápasy Chorváti proti Indom aj Američania proti Uzbekom. Dve víťazstvá si v úvodných súbojoch singlistov pripísali aj Česi proti Slovákom. V Bratislave najskôr Jiří Veselý zdolal Jozefa Kovalíka a následne si Lukáš Rosol poradil s Andrejom Martinom.

Na finálovom podujatí v Madride sa predstaví 18 najlepších tímov sveta. Istotu účasti mali už dávnejšie štyri semifinalisti uplynulého ročníka (Španielsko, Kanada, Rusko, Veľká Británia) a dvojica držiteľov voľných kariet (Francúzsko, Srbsko). Turnaj sa uskutoční od 23. do 29. novembra v aréne Caja Mágica na tvrdom povrchu.


Tagy: Austrália Ekvádor

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Nobuki Ito/Kyodo News via AP

DISKUSIA