Česi menia taktiku a na štvorhru posielajú to najlepšie: Slováci sú bojovníci, hovorí Navrátil

Nehrajúci kapitán českého tímu Jaroslav NavrátilNehrajúci kapitán českého tímu Jaroslav Navrátil Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Českí tenisti na vôbec prvom finálovom turnaji Davisovho pohára v Madride chýbali, no teraz sú veľmi blízko k tomu, aby si zaistili miestenku medzi 18 najlepšími v prestížnej súťaži reprezentačných tímov. V Bratislave vedú nad hráčmi Slovenska po prvom dni 2:0, pričom Jiří Veselý ani Lukáš Rosol vo svojich dueloch nestratili ani set. Nehrajúci kapitán Jaroslav Navrátil bol pochopiteľne s doterajším vývojom stretnutia spokojný.

"Asi ani najväčší optimista by nečakal, že budeme vyhrávať 2:0. Myslím si, že v piatok zvíťazila naša agresivita. Kurt je výborne pripravený a hoci je to antuka, keď niekto dá servis v rýchlosti 215 km/h, tak môže hrať svoju agresívnu hru. Veľmi ťažko sa tu bráni. Som veľmi rád, že vyhrávame, ale je to iba časť toho, prečo sme sem prišli," povedal na tlačovej konferencii 62-ročný Navrátil.

Nehrajúci kapitán českého tímu Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Navrátil, ktorý vedie Česko už v 35. daviscupovom súboji, po piatku krotí emócie. Nechce pripustiť podobný scenár ako vlani v Bosne a Hercegovine, kde viedli Česi takisto 2:0, ale situáciu musel zachraňovať v piatom zápase Jonáš Forejtek. "Zostávame nohami na zemi. Pôjdeme len na večeru a nič nebudeme oslavovať. Do druhého dňa musíme ísť s pokorou, Slováci sú vo všetkých športoch bojovníci a určite sa nám to budú snažiť znepríjemniť," povedal Navrátil.

Nehrajúci kapitán ČR pôvodne nominoval do štvorhry dvojicu Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář. Na tlačovej konferencii však povedal, že priestor by mali dostať úspešní piatkoví singlisti. "Obaja hrali dnes výborne, takže ak sa nič nestane, tak budú hrať aj v sobotu. Nechceme sa šetriť a tú štvorhru vypustiť. Myslím si, že pri ich forme majú veľkú šancu. Ak mi obaja povedia, že sú pripravení, tak je hlúpe, aby som do toho vstupoval. Budeme chcieť uspieť hneď vo štvorhre, aby sa nerozhodovalo vo štvrtom alebo v piatom zápase," uviedol Navrátil.

Českí daviscupoví reprezentanti Lukáš Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Pavol Zachar

V ére samostatnosti sa Slovensku ešte nikdy nepodarilo otočiť daviscupové stretnutie zo stavu 0:2. "Ešte nič nie je stratené. Dúfam, že Filip Polášek s Igorom Zelenayom vo štvorhre potvrdia svoje kvality. Uvidíme, koho napokon postavia Česi, či nechajú Veselého vyšťaviť, alebo ho budú šetriť na dvojhru," povedal Dominik Hrbatý a pripustil, že v prípade rozhodujúceho zápasu by mohol nastúpiť Norbert Gombos. "Uvidíme, čo bude v sobotu. Aj proti Švajčiarsku som sa rozhodol postaviť Nora tesne pred jeho zápasom. Teraz však máme iné starosti, potrebujeme vyhrať štvorhru a následne zdolať ich aj tímovú jednotku," dodal niekdajší 12. hráč rebríčka ATP.

Viac o téme: Dominik Hrbatý Lukáš Rosol Jaroslav Navrátil Slovensko Česko Jiří Veselý
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články