VIDEO Víťazstvo Liverpoolu s príchuťou rekordu! Dúbravka pri triumfe Newcastlu s čistým kontom

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool utvorili nový rekord najvyššej anglickej súťaže. V sobotňajšom zápase si poradili s hráčmi Bournemouthu 2:1 (2:1) a pripísali si na konto už 22. domáce víťazstvo v Premier League za sebou. Zaujímavosťou je, že svoje víťazné ťaženie na Anfield Road začali práve proti "The Cherries", ktorých vo februári 2019 zdolali pred vlastnými fanúšikmi 3:0.

"The Reds" nezačali dobre, už v deviatej minúte prehral Joe Gomez jednoduchý súboj a rýchlu akciu hostí úspešne zakončil Callum Wilson. Zverencom Jürgena Kloppa sa však ešte v prvom dejstve podarilo skóre otočiť. V 25. min oslávil gólom svoj jubilejný 100. ligový zápas v službách Liverpoolu Mohamed Salah a o osem minút neskôr skóroval po skvelej kolmej prihrávke Virgila van Dijka senegalský útočník Sadio Mané.

Domáci mali aj v druhom dejstve územnú prevahu a priebeh jednoznačne pod kontrolou, o čom svedčí aj celkový percentuálny pomer v držaní lopty (74:26). Vypracovali si aj niekoľko šancí, ale tretí gól už nepridali. Súper sa dostal do jednej príležitosti, ale vyrovnať sa mu nepodarilo, keď sa Ryan Fraser v 62. min dostal k lopte skôr ako brankár Adrián. Dokázal ho prehodiť, ale loptu smerujúcu do siete v poslednej chvíli odkopol James Milner. Domáci boli v záverečnej štvrťhodine blízko k potvrdeniu svoju triumfu, ale Sadio Mané mieril v 75. min do brvna. Liverpool si napokon tesný náskok ustrážil.

Hráč Liverpoolu Mohamed Salah Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

Liverpool sa rehabilitoval za predošlé dve prehry, keď v lige prehral na pôde Watfordu 0:3 a v utorok vypadol z FA Cupu po nezdare s FC Chelsea na Stamford Bridge 0:2. Naďalej platí, že Liverpool pod vedením svojho nemeckého trénera neprehral dva ligové zápasy po sebe a doma v rámci Premier League naposledy nebodoval ešte v apríli 2017. Celkovo ťahá medzi anglickou elitou neuveriteľnú domácu sériu 55 zápasov bez prehry (45 výhier a desať prehier).

Posledný Norwich, v ktorého drese hral do 87. minúty slovenský stredopoliar Ondrej Duda, prehral na ihrisku Sheffieldu United 0:1. Tri body posunuli domácich na šieste miesto. V malom londýnskom derby zvíťazil Arsenal na Emirates Stadium nad West Hamom 1:0. Z víťazstve 1:0 nad oslabeným Southamptonom sa tešil slovenský brankár Martin Dúbravka z Newcastlu.