VIDEO Leverkusen deklasoval Frankfurt, Dortmund zvíťazil na ihrisku Mönchengladbachu

Radosť hráčov Borussie Dortmund Radosť hráčov Borussie Dortmund Zdroj: SITA/AP/Bernd Thissen

BERLÍN – V sobotňajšom zápase 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil Bayer Leverkusen nad Frankfurtom 4:0. V tabuľke sa domáci posunuli na štvrtú priečku, ktorá by im zabezpečila účasť v Lige majstrov.

Predposledné Brémy zastavili sériu piatich prehier na Olympijskom štadióne v Berlíne, kde remizovali s Herthou BSC 2:2. Vážny adept na titul z Lipska si po remíze 0:0 podelil body s Wolfsburgom.

Vo večernom zápase zvíťazili futbalisti Borussie Dortmund na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:1. Hostí poslal už v 8. minúte do vedenia Thorgan Hazard, krátko po zmene strán síce vyrovnal Lars Stindl, ale triumf hostí zabezpečil v 71. minúte Achraf Hakimi. Dortmund tak poskočil na druhé miesto tabuľky, na vedúci Bayern stráca jeden bod, ale Bavori majú k dobru nedeľňajší zápas s Augsburgom. Mönchengladbach, za ktorý nehral slovenský stredopoliar Lászlo Bénes, figuruje na piatej priečke a na Bayern stráca šesť bodov.

sumáre:
Bayer 04 Leverkusen – Eintracht Frankfurt 4:0 (2:0)
 Góly: 4. Havertz, 14. Bellarabi, 49. a 55. Paulinho

VfL Wolfsburg – RB Lipsko 0:0

Hertha BSC – SV Werder Brémy 2:2 (1:2)
Góly: 41. Stark, 60. Cunha – 3. Sargent, 6. Klaassen

SC Freiburg – 1. FC Union Berlín 3:1 (1:0)
Góly: 34. Sallai, 55. Günter, 82. Koch – 61. Andersson, ČK: 90.+2 Friedrich (Union)

FC Schalke 04 – TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:0)
Góly: 20. McKennie – 69. Baumgartner

VfL Borussia Mönchengladbach – BV Borussia 09 Dortmund 1:2 (0:1)
Góly: 50. Stindl – 8. T. Hazard, 71. Hakimi

Viac o téme: Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach Bayer Leverkusen VfL Wolfsburg Eintracht Frankfurt RB Lipsko