Hrbatý o možno poslednom zápase na slovenskej lavičke: Našim chalanom chýbalo viac odvahy

Dominik Hrbatý, nehrajúci kapitán Slovenska
Dominik Hrbatý, nehrajúci kapitán Slovenska

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti si nezahrajú na finálovom turnaji Davisovho pohára 2020 v španielskom Madride. V kvalifikačnom zápase svetovej skupiny totiž v bratislavskej AXA aréne Národného tenisového centra (NTC) podľahli hráčom Česka 1:3 na zápasy. Rozhodujúci bod pre hostí získal Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek otočil duel s Andrejom Martinom a za 167 minút vyhral 4:6, 7:5, 7:5. Piate naplánované stretnutie sa po dohode oboch kapitánov hrať nebude.

Martin po prehre neskrýval sklamanie. "Mal som to celé vo vlastných rukách. V druhom sete som viedol 5:2, za stavu 5:4 v treťom sete som mal mečbal, no zápas som nedotiahol do úspešného konca, čo ma veľmi mrzí."

Podľa slovenského kapitána Dominika Hrbatého boli všetky tri dvojhry ako cez kopírak. "Koncovky setov zvládli lepšie českí tenisti. Neviem, čím to bolo. Možno tým, že boli v minulosti v elitnej svetovej štyridsiatke a majú viac skúsenosti z náročných zápasoch. Našim chalanom chýbalo viac odvahy. Andrej Martin hral od stavu 1:3 v prvom sete veľmi dobre, no nedotiahol to." 

"Chýbala jediná loptička. V septembri urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili vo svetovej skupine. Možno to bude môj posledný zápas na kapitánskej lavičke. Dal som si za cieľ v priebehu troch rokoch postúpiť na finálový turnaj a ten sa nám splniť nepodarilo." Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.  


Tagy: Dominik Hrbatý Slovensko Česko Davis Cup 2020

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA