VIDEO Zbabelý útok na Cháru rozpútal vojnu: Do šialenej bitky sa zapojil aj Černák

Zdeno Chára počas bitkyZdeno Chára počas bitky Zdroj: Profimedia

BOSTON - K zaujímavej konfrontácii slovenských obrancov došlo v súboji elitných tímov Východnej konferencie Boston - Tampa Bay, ktorý sa skončil víťazstvom hostí 5:3. Zdeno Chára a Erik Černák nebodovali, boli však účastníkmi hromadnej potýčky na konci druhej tretiny.

Chára sa na úvod pobil s Patom Maroonom a dostal za to 5-minútový trest, Černák si zo šarvátky so Seanom Kuralym odniesol 10-minútový osobný trest. Chára sa predviedol aj tromi zablokovanými strelami a Černák dvomi. Celkovo v nervóznom zápase rozhodcovia uložili dovedna 94 trestných minút, 48 pre Tampu Bay (14 trestov) a 46 pre Boston (12 trestov).

Hráči Tampy nedovolili súperom z Bostonu dosiahnuť ako prvým hranicu 100 bodov v tejto sezóne a prerušili ich sériu štyroch víťazstiev. Hosťom veľmi pomohli dva góly v oslabení v rozpätí 62 sekúnd prvej tretiny, ktoré strelil Anthony Cirelli a Michail Sergačov. V druhej tretine pridal Cedric Paquete tretí gól hostí, ale domáci odpovedali dvoma zásahmi a zápas ešte zdramatizovali.

V čase 46:37 min top kanonier súťaže David Pastrňák v presilovke strelil kontaktný gól na 3:4, bol už jeho štyridsiaty ôsmy v sezóne. Lenže definitívu stanovil 62 sekúnd pred koncom tretej tretiny po veľkej chybe Matta Grzelcyka Nikita Kučerov - skóroval do opustenej bránky Bruins. V nej predtým stál Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom.

Erik Černák (vľavo) a Galéria fotiek (13) Erik Černák (vľavo) a Sean Kuraly počas bitky Zdroj: SITA/AP/Winslow Townson

"Nedosiahli sme na dva body, ale odohrali sme fyzicky kvalitný zápas a dobre sme odpovedali na vedenie súpera 3:0. Hoci sa dnes nevyvíjalo všetko v náš prospech, z tohto duelu si berieme niekoľko pozitívnych vecí," uviedol obranca Bostonu Charlie McAvoy, autor gólu aj asistencie. "Doplatili sme na laxný prístup našich najlepších hráčov v presilovke. Tento faktor sa vkradol do našej hry a musíme preto popracovať na hre v početnej výhode. Keď pustíte takého súpera, akým je Tampa, do trojgólového vedenia, potom je to už príliš strmý kopec na výstup," zhodnotil Bruce Cassidy z lavičky Bostonu.

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins Tampa Bay Lightning Erik Černák