Pozitívny impulz pred kľúčovým večerom na Anfielde: Kloppova armáda sa vrátila na víťaznú vlnu

Jürgen KloppJürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool sa vrátili na víťaznú vlnu v najvyššej anglickej súťaži. V sobotnom stretnutí 29. kola uspeli na vlastnom štadióne nad AFC Bournemouth 2:1 a od prvého domáceho titulu za tridsať rokov ich delí už iba deväť bodov.

Zverenci Jürgena Kloppa prehrali v troch z predchádzajúcich štyroch zápasov vo všetkých súťažiach. Prekvapenie na ich úkor sa črtalo aj tentoraz, keď už v 9. minúte otvoril skóre Callum Wilson. Ešte v prvom polčase však otočili vývoj Mohamed Salah a Sadio Mane. Domáci favoriti sa potom báli o výsledok, James Milner zachraňoval na bránkovej čiare pred vyrovnávajúcim zásahom Ryana Frasera.

"Nie je nič dobré na tom, keď prehráte zápas. Ale aspoň si potom uvedomíte, aký je víťazný pocit. Týmto sme si prešli za uplynulých desať dní, uplynulé dva týždne, keď sme prehrávali. S výsledkom som totálne spokojný, kvitujem zisk troch bodov aj výkon. Vedel som, že to bude náročné z viacerých dôvodov," citovala nemeckého trénera agentúra AFP. Jeho hráči sa otriasli po prvej ligovej prehre v 45 dueloch.

Kľúčová odveta na Anfielde

Liverpoolčania sa naladili pred odvetou osemfinále Ligy majstrov. V stredu budú na Anfielde dobiehať proti Atleticu Madrid manko 0:1 z úvodného stretnutia v Španielsku. Na ďalších priečkach Premier League sa bojuje o účasť v budúcej sezóne európskych súťaží. Tottenham Hotspur len remizoval na pôde Burnley 1:1, Wolverhampton hral doma s Brightonom bez gólov a ani jedno mužstvo nezatlačilo na štvrtú Chelsea, ktorá momentálne okupuje poslednú postupovú pozíciu do LM.

Zabral však Sheffield United, na vlastnej pôde zvíťazil nad Norwichom 1:0 a na šiestom mieste zaostáva za Chelsea iba o dva body.

Viac o téme: FC Liverpool Jürgen Klopp AFC Bournemouth