Oslabené Košice si pochutnali na Zvolene, Réway ďalším gólom prispel k výhre Popradu

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc Na snímke gólová radosť hráčov Košíc Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Hokejisti Košíc využili výhodu domáceho ľadu a zdolali hráčov Zvolena 4:1 v prvom nedeľňajšom zápase 7. kola skupiny o 1.- 6. miesto v Tipsport lige. Košičania nastúpili až bez 12 hráčov základnej zostavy, napriek tomu už po 149 sekundách viedli 2:0.

Debut v najvyššej súťaži tak absolvovali Adam Matej a Patrik Frič. Na striedačke hostí už nebol kolega hlavného trénera Andreja Podkonického Don Nachbaur, s ktorým vedenie klubu ukončilo spoluprácu.

Košičania mali ideálny štart do zápasu, keď Majdan v 2. minúte dorážkou na hranici bránkoviska prekonal Petríka - 1:0. Uplynulo presne 59 sekúnd, keď Faithovu strelu dorazil Milý a bolo 2:0. Zaskočení hostia sa v prvej tretine ťažko dostávali do vylúžených šancí, postupne sa však čoraz viac dostávali pred brankára Košarišťana. V závere prvej tretiny mali sľubné príležitosti Corrin aj Mikúš, ale skóre sa nezmenilo.

Hrdinom zápasu dvojgólový Paršin

Zvolenčania v druhej časti zvýšili tempo a častejšie sa hralo pred košickým brankárom. Ten bol dlho neprekonateľnou prekážkou hostí, poriadne sa zapotil najmä pri dvoch oslabeniach. Od 35. minúty viedli "oceliari" už 3:0, keď Paršin presne namieril strelu spoza obrancu. Útočná snaha Zvolenčanov priniesla výsledok v 38. minúte. Thompson krížnou prihrávkou v útočnom pásme našiel Corrina, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal - 3:1.

Domáci sa v tretej časti nehrnuli do útočenia, skôr sa sústredili na defenzívu. Ofenzívnym akciám hostí však často chýbal moment prekvapenia aj finálna prihrávka. Od 57. minúty hrali hostia bez brankára. Síce si vytvorili tlak, ale pomerne dlhú presilovku šiestich proti piatim však nevyužili. Naopak, štvrtý gól domácich pridal Paršin po spolupráci s Jokeľom.

Réway s ďalším gólovým zásahom

Popradčania si na domácom ľade v rozpätí dvoch dní po Košičanoch (3:1) poradili aj s Trenčanmi (3:0). V druhom zápase po sebe a celkovo po tretí raz po angažovaní pod Tatrami skóroval Martin Réway. Bývalý reprezentant v 24. min strelou ponad vyrážačku prekonal Mateja Tomeka v bránke Trenčína. V tej chvíli už bolo 2:0 pre Poprad, lebo skóre otvoril v 20. min Adam Lapšanský. Na konečných 3:0 pečatil v presilovke v čase 57:32 min Marek Zagrapan. Podtatranci si v tabuľke poistili štvrté miesto a práve hokejistom Dukly sa vzdialili na 6 bodov.

Nitra s dôležitým triumfom

V skupine o 7.- 12. miesto dosiahli dôležité víťazstvo hokejisti Nitry, ktorí doma zdolali Michalovčanov 5:3. Hostia zo Zemplína už po 105 sekundách viedli 2:0, ale potom domáci piatimi gólmi v sérii otočili skóre a už na jeden bod sa v tabuľke priblížili práve Michalovciam na siedmom mieste. Rovnaký počet bodov ako Nitra má aj maďarský Miškovec, ktorý doma zdolal Nové Zámky 3:2 po predĺžení.

HC Košice - HKM Zvolen 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Majdan (Paršin, Pavlin), 3. Milý (Faith, Zeleňák), 35. Paršin (Pavlin), 60. Paršin (Jokeľ) - 38. Corrin (Thompson)

HK Poprad - HC Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 20. Lapšanský (Mercier, D. Brejčák), 24. Réway (P. Svitana, Handlovský), 58. Zagrapan (Mercier)

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Góly: 6. Yellow Horn (Kollár, Buček), 10. Fominych (Minárik), 24. Yellow Horn (Morrison, Kollár), 35. Minárik (Kubka), 44. Blackwater (Morrison) - 1. Lalancette (Korhonen), 2. Hvila (Toma), 54. Hančák

MAC Budapešť (Maď.) - HC 07 WPC Koliba Detva 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 5. Orbán (Carlisle, K. Nagy), 32. Majoross (K. Nagy, Pozsgai), 56. Busenius (Klempa, Sofron), 57. K. Nagy (Szücs) - 16. Lalík (Gašpar, Mons), 22. Andersons (Podešva, Král)

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HC Mikron Nové Zámky 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 21. Vas (Vandane), 48. Vojtkó (Harrison, Beauviller) - 36. Pavúk (Andrisík, Jurík), 56. Bajtek (Hatala)

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen Martin Réway Tipsport liga