Hromada favoritov, no len jedna trofej... Tenisový svet plný očakávaní: Kto získa šalátovú misu?

Obhajcom Davisovho pohára sú reprezentanti ŠpanielskaObhajcom Davisovho pohára sú reprezentanti Španielska Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

BRATISLAVA - Finálový turnaj Davisovho pohára 2020 v Madride pozná už všetkých osemnásť účastníkov, vrátane dvanástich úspešných kvalifikantov. Medzi svetovou elitou si v novembri zahrajú tímy Austrálie, Česka, Chorvátska, Ekvádoru, Kazachstanu, Kolumbie, Maďarska, Nemecka, Rakúska, Švédska, Talianska a USA.

Už predtým malo účasť vo finálovej osemnástke istú sexteto: Španielsko (obhajca trofeje), Kanada (finalista 2019), Veľká Británia a Rusko (semifinalisti 2019) a vďaka voľným kartám aj Francúzsko a Srbsko. Slovensku postup ušiel vinou domácej prehry s Českom 1:3. Turnaj sa po druhý raz v novom formáte uskutoční od 23. do 29. novembra v aréne Caja Mágica na tvrdom povrchu v španielskej metropole.

Až päť tímov - Česko, Ekvádor, Maďarsko, Rakúsko a Švédsko si zahrá na finálovom turnaji DP po prvý raz. Austrália a Nemecko sú zasa jediné krajiny, ktoré sa vlani počas finálového týždňa v Madride prebojovali do vyraďovacej časti a teraz si museli vybojovať postup v kvalifikácii. Žreb finálového turnaja DP 2020 sa uskutoční vo štvrtok 12. marca 2020 od 17.00 h SEČ v Londýne. Španielsko ako obhajca bude nasadené do A-skupiny, Kanada ako lanský finalista bude na čele B-skupiny. Ostatné tímy budú zoradené pred žrebom podľa pondelkového vydania rebríčka národov v Davisovom pohári.

Slovenským tenistom sa ani na druhý pokus nepodarilo postúpiť medzi elitu Davisovho pohára v Madride. V prvom postfederálnom derby Slováci podľahli v domácom prostredí v Bratislave Čechom 1:3. Rozhodujúci bod pre hostí získal Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek otočil duel s Andrejom Martinom a za 167 minút vyhral 4:6, 7:5, 7:5.

Kvalifikácia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára 2020 - konečné výsledky:

Austrália - Brazília 3:1
Japonsko - Ekvádor 0:3
Kazachstan - Holandsko 3:1
Taliansko - Kórejská republika 4:0
Chorvátsko - India 3:1
Rakúsko - Uruguaj 3:1
Maďarsko - Belgicko 3:2
Nemecko - Bielorusko 4:1
Slovensko - Česko 1:3
Švédsko - Čile 3:1
Kolumbia - Argentína 3:1
USA - Uzbekistan 4:0

Viac o téme: Davis Cup 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Manu Fernandez; VIDEO: Facebook/Davis Cup Tennis
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články