Koronavírus sa nezastaví pred ničím: Hokejový sviatok v ohrození, v hre sú hrozivé scenáre!

Smutní slovenskí hokejisti po prehre 2:3 s Nemeckom
Smutní slovenskí hokejisti po prehre 2:3 s Nemeckom

ZÜRICH - Viceprezident Medzinárodnej hokejovej federácie Kalervo Kummola z Fínska načrtol niekoľko možných scenárov v súvislosti s májovými MS vo Švajčiarsku. Kummola pre portál www.is.fi okrem iného uviedol, že MS sa môžu uskutočniť v oklieštenej verzii bez niekoľkých tímov.

Funkcionár dodal, že o osude MS by mohla IIHF rozhodnúť 17. marca, keď sa jej funkcionári stretnú na mimoriadnej schôdzi. Kummola pripustil, že predstavitelia IIHF už premýšľali o neúčasti Kazachov na MS, pretože tamojšie miestne orgány zakázali občanom Kazachstanu opustiť krajinu až do začiatku júna. Na najbližšej schôdzi by sa malo rozhodnúť aj o osude MS hráčov do 20 rokov, ktoré sa na prelome rokov 2020/2021 majú konať v kanadských mestách Edmonton a Red Deer.

Hokejové MS žien v Kanade sa neuskutočnia

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) už v sobotu rozhodla o zrušení MS žien pre rastúcu hrozbu koronavírusu. Šampionát sa mal konať od 31. marca do 10. apríla v kanadských mestách Halifax a Truro. Informovala o tom agentúra AP, ktorej to potvrdil prezident IIHF René Fasel.

Podľa korešpondenta televízie TSN Darrena Dregera sa do tohto rozhodnutia zapojilo viacero zainteresovaných strán, vrátane predstaviteľov provincie Nové Škótsko. Začiatkom tohto mesiaca IIHF zrušila niekoľko juniorských podujatí, ale MS žien a ďalšie turnaje sa mali uskutočniť podľa plánu.

Na ženskom šampionáte mali v A-skupine štartovať okrem domácej Kanady tímy USA, Fínska, Ruska a Švajčiarska, v béčku Japonsko, Nemecko, Česko, Dánsko a Maďarsko.

Kanadská hokejová federácia už informovala svojich partnerov, že sa MS neuskutočnia.

Vo Švajčiarsku posunuli začiatok play off

Začiatok play off švajčiarskej hokejovej ligy posunuli na 17. marca. Rozhodli o tom predstavitelia klubov na mimoriadnom ligovom stretnutí v Ittigene. Dôvodom sú opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Posledné dve kolá základnej časti sa pre nariadenie vlády odohrali bez divákov, majitelia klubov si rovnaký scenár pre vyraďovačku nechcú pripustiť. "Bolo by veľmi zlé, keby sme mali rozhodujúcu fázu ligy bez divákov," uviedol šéf ligy Denis Vaucher pre portál bote.ch.


Tagy: NLA MS v hokeji 2020 koronavírus

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA