Djokovič, Halepová či Nadal smútia: Spolu s nimi milióny fanúšikov, obľúbený turnaj zrušili!

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

INDIAN WELLS - Tenisový turnaj mužov a žien v americkom Indian Wells, ktorý je považovaný za najprestížnejšiu akciu po grandslamoch, bol zrušený. Organizátori sa tak rozhodli kvôli nebezpečiu šírenia nového typu koronavírusu. Hviezdne obsadené kalifornské podujatie bolo odvolané len pár hodín pred začiatkom na odporúčanie lekárov. V oblasti bol totiž potvrdený prvý prípad ochorenia.

„Pravdaže, sme veľmi sklamaní, že turnaj nebude, ale zdravie všetkých je na prvom mieste,“ povedal riaditeľ turnaja a bývalá štvorka z Nemecka Tommy Haas. Uviedol, že organizátori sú pripravení uskutočniť turnaj v inom termíne, čo má ale háčiky. Vzhľadom na horké letné teploty a nabitému kalendári je náhradný dátum málo pravdepodobný.

Dnes mala byť odštartovaná kvalifikácia od stredy prvé kolo hlavnej súťaže žien a o deň neskôr by vstúpili do hry i muži. Víťazi dvojhier mali z celkovej dotácie 17 miliónov dolárov zinkasovať 1,36 milióna.

Na rozhodnutie zareagoval aj druhý hráč rebríčka ATP Rafael Nadal zo Španielska. Na svojom twitteri napísal: "Pravdepodobne ste všetci počuli správy. Turnaj v Indian Wells zrušili. Sme tu a stále sa rozhodujeme, čo robiť ďalej. Je veľmi smutné, že sa toto všetko vo svete deje. Dúfam, že zdravotnícke organizácie čoskoro nájdu riešenie. Nebuďte ľahostajní, starajte sa o seba a predchádzajte chorobe."

Väčšina hráčov sa už dostavila do dejiska turnaja, nechýbali ani favoritky od českých susedov Karolína Plíšková a Petra Kvitová. Prvá menovaná priletela už v sobotu, grandslamová šampiónka Kvitová v nedeľu v deň 30. narodenín.

Do Indian Wells sa tešila aj Petra Kvitová, ktorá si počas letu vďaka wi-fi mohla prečítať narodeninové gratulácie:

 

 

Minulý rok prišlo do areálu rekordných 475-tisíc fanúšikov. Diváci majú teraz na výber – buď dostanú späť peniaze za vstupné, alebo lístky vymenia za tie na ďalší rok. Konať sa nebude ani charitatívna akcia Rafaela Nadala. So Španielom sa jej mali zúčastniť napríklad Rakúšan Dominic Thiem či Rus Daniil Medvedev.

Doteraz bolo zrušených iba zopár menších turnajov v Číne a Taliansku, teda krajinách, ktoré najviac zasiahol koronavírus. Otázkou teraz zostáva, či sa organizátori rozhodnú zrušiť i turnaj v Miami, ktorý nasleduje hneď po Indian Wells, prípadne Roland Garros, druhý grandslam sezóny.

„Rozumieme rozhodnutiu. Zatiaľ je skoro špekulovať o ďalších turnajoch. Situáciu pozorne monitorujeme,“ povedal šéf ženského okruhu WTA Steve Simon.

Viac o téme: ATP Masters 1000 Indian Wells WTA Indian Wells
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Mark J. Terrill; Twitter/Petra Kvitová
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy