Skvelé správy pre fanatikov F1: Vstupenky miznú ako teplé rožky, šou nezastaví ani koronavírus

Veľká cena Austrálie v Albert Parku sa uskutoční
Veľká cena Austrálie v Albert Parku sa uskutoční

MELBOURNE - Vedenie Veľkej ceny Austrálie F1 vylúčilo hrozbu neúčasti fanúšikov na okruhu v Melbourne. Otváracie podujatie novej sezóny je na programe už v nedeľu 15. marca a počet prípadov nákazy koronavírusom v krajine stúpol v pondelok na 93.

Austrálčania ubezpečili, že nehrozia obmedzenia ako v Bahrajne. Druhé preteky seriálu sa 22. marca uskutočnia bez divákov. V dôsledku nákazy už skôr zrušili Veľkú cenu Číny, osud ďalšieho aprílového podujatia vo Vietname je zatiaľ nejasný.

"Treba k tomu pristupovať citlivo, život musí ísť ďalej, aj keď s opatreniami," povedal Andrew Westacott, šéf spoločnosti Australian Grand Prix Corporation. V Melbourne v nedeľu stanovili svetový rekord v návštevnosti na kriketovom zápase žien, na stretnutie Austrálie s Indiou zavítalo 86.174 divákov. Veľké návštevy sa očakávajú aj na dueloch Ligy austrálskeho futbalu, ktorá štartuje v marci.

 

 

Väčšina tímov F1 je už v Austrálii alebo na ceste. Hrozilo, že vláda zakáže cestovanie z Talianska, čím by zabránila v príchode tímom Ferrari a AlphaTauri. Momentálne púšťajú cestujúcich z Talianska so sprísnenými zdravotnými kontrolami.

Podľa Westacotta nevyrazili z najviac zasiahnutej európskej krajiny jedine piloti Ferrari Sebastian Vettel a Charles Leclerc, ktorí smerovali zo Švajčiarska, resp. Francúzska. "Monoposty sú už na ceste z letiska, kľúčové osoby sú v lietadlách. Všetci by mali prísť do 12 alebo 24 hodín," povedal Westacott pre agentúru AFP.

Vstupenky idú na odbyt, do Albert Parku každoročne zavíta okolo 300.000 priaznivcov. "Naše odporúčania v súvislosti s VC a ďalšími masovými podujatiami sa zatiaľ nemenia. Nepreukázali sa prípady prenosu vírusu z obyvateľa na obyvateľa," dodala Jenny Mikakosová, ministerka zdravotníctva štátu Viktória.


Tagy: VC Austrálie F1 Andrew Westacott Jenny Mikakosová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Rick Rycroft; Twitter/Australian Grand Prix

DISKUSIA