Inšpirácia aj pre Slovensko: Zlaté obdobie ruského tenisu, taká situácia ešte nikdy nenastala

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev

MOSKVA - Tenisový rebríček sa mení týždeň čo týždeň. Aspoň čo sa týka nižších poschodí. Tým vrchným stále velí Novak Djokovič pred Rafaelom Nadalom a Dominicom Thiemom, štvrté miesto drží Roger Federer. Zlomové týždne sa ale deje v ruskom mužskom tenise. Pamätáme si na doby Jevgenija Kafeľnikova, Marata Safina či Nikolaja Davydenka. Prví dvaja menovaní dokonca vyhrali aj grandslamové turnaje.

Lenže doteraz sa najväčšej európskej krajine nepodarilo dosiahnuť z pohľadu postavenia to, čo trojici Medvedev - Rubľov - Chačanov. Mladé hviezdy nielen ruského, ale i svetového tenisu, sa prepracovali do najlepšej 15-ky ako prvé ruské trio vôbec. 

Medvedeva čaká obhajoba obrovského množstva bodov, ale zatiaľ si drží piatu priečku. Rubľov sedí na 14. mieste, čo je jeho kariérne maximum, a Chačanov jednu pozíciu za ním. Zle sa nemá ani ženský tenis v Rusku, veď v najlepšej tridsiatke sú tri hráčky, hoci jednou z nich je 34-ročná veteránka Svetlana Kuznecovová. 

Okrem ostrieľanej Petrohradčanky sedí na 24. mieste Jekaterina Makarovová, jednu pozíciu za Kuznecovovou obsadzuje Anastasija Pavľučenková (29.). V TOP 60 sa okrem toho ešte usadili dve mladé "devušky". Na 42. mieste Veronika Kudermetová (22,8 roka), a na 58. Anna Blinková, 21-ročná Moskovčanka.


Tagy: Rusko Daniil Medvedev Karen Chačanov Andrey Rubľov

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Adam Hunger

DISKUSIA