Tajomstvá okolo zdravia grandslamovej víťazky: Mnoho otázok... Čo sa deje, kedy bude zase hrať?

Bianca Andreescuová
Bianca Andreescuová

MISSISSAUGA - Minulý rok prežila sezónu snov a do pamätí tenisových fanúšikov sa zapísala riadne širokým a veľkým písmom. 19-ročná Bianca Andreescuová šokovala už v januári 2019 počas aucklandského turnaja. Na ňom vyprevadila z kurtu tri top 40 hráčky a podľahla až Julii Goergesovej vo finále. Na novozélandskej pôde išlo iba o predzvesť toho, čo sa mladá Kanaďanka chystala vytiahnuť z talóna.

Indian Wells, ktorý sa tento rok možno vôbec neuskutoční kvôli koronavírusu, jej žičil ešte viac. Nekompromisne odstránila z cesty štyri hráčky najlepšej dvadsiatky rebríčka, vrátane Eliny Svtilinovej, Garbiňe Muguruzovej či Angelique Kerberovej. Stala sa tak prvou 18-ročnou hráčkou turnaja od roku 1999, ktorá dokráčala až k celkovému triumfu. Predtým sa taký počin podaril Serene Williamsovej. 

Letné podujatie v Cincinnati jej doprialo titul, a to aj vďaka skreču Sereny Williamsovej vo finále za stavu 1:3 v neprospech skúsenej Američanky. Všetko však bolo iba predzvesťou udalostí na US Open. Andreescuová si poradila so súperkami ťažkého rangu - Caroline Wozniackou, Elise Mertensovou, Belindou Benčičovou a vo finále i Serenou Williamsovou. 

Andreescuovej víťazstvo nad Kerberovou vo finále Indian Wells 2019:

Potom sa ale odštartoval sled nekončiacich zdravotných problémov. Turnaj majsteriek opustila predčasne kvôli zraneniu kolena a v novej sezóne zatiaľ nenastúpila ani na jeden zápas. Čo sa deje s 19-ročnou sympatickou Kanaďankou? Kurty nepocítili jej prítomnosť už päť mesiacov. 

"Pri riterne som zvláštne stúpila. Počula som, ako mi puklo koleno. Išlo akoby dovnútra. V istom bode musí športovec povedať 'STOP' a počúvať svoje telo. To som urobila," povedala Andreescuová po tom, čo utrpela zranenia. 

Pôvodne sa nezdalo, že by mohlo ísť o niečo vážnejšie, ale dlhá absencia hovorí jasnou rečou. Tenistka, ktorá si rýchlo získala srdcia fanúšikov, bola dokonca v nominácii na Fed Cup, ale jej štart nebol reálny, fyzicky by nebola schopná nastúpiť. 

Cesta Andreescuovej za titulom na US Open:

Hráčka z krajiny javorového listu prekypuje aktivitou vo svete sociálnych sietí prakticky pravidelne. Blahoželala Sofii Keninovej k nečakanému titulu na Australian Open, zdieľala niekoľko príspevkov po tragickej smrti Kobeho Bryanta a jeho dcérky Gianny. Našiel sa aj status, ktorý oznamoval tenisovú vec pred Australian Open.

"Australian Open je, nanešťastie, príliš skoro a som smutná, že nebudem schopná hrať. Bolo to ťažké rozhodnutie, keďže milujem hrať v Melbourne, ale musím rešpektovať rehabilitáciu môjho kolena i tela. Neviem sa dočkať, keď sa vrátim do Austrálie," napísala 11. januára. 

Mladá žaba vytvorila históriu kanadského tenisu a všetci by radi videli, ako v jej kreovaní pokračuje naďalej. Pôvodne krátka absencia sa predĺžila na piaty mesiac a fanúšikovia dúfajú, že sa čoskoro vráti na kurty. Aktuálne sa nachádza na 11. priečke svetového rebríčka, ale tento faktor pre ňu akiste nie je prioritou číslo jeden. 


Tagy: Bianca Andreescuová

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA