Čo bude s hokejom na slovenských zimákoch? Hrozí play-off bez diváckej kulisy

Richard Lintner
Richard Lintner

BRATISLAVA - Po prvých prípadoch koronavírusu na území Slovenska sa snažia byť v strehu tiež športové zväzy a organizácie. Na pondelňajšom stretnutí zástupcov klubov hokejovej Tipsport Ligy, spoločnosti Pro-Hokej a predstaviteľov Slovenského zväzu ľadového hokeja sa zúčastnení uzniesli, že budú naďalej rešpektovať pokyny a nariadenia príslušných orgánov v súvislosti s ochrannými preventívnymi opatreniami na zamedzenie šírenia nákazy koronavírusom.

"Ak nám bude príslušnými orgánmi umožnené odohrať záverečné kolá základnej časti Tipsport Ligy, sme odhodlaní dlhodobú časť súťaže riadne dokončiť do nedele 15. marca," uviedol v tlačovej správe riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Niekdajší výborný obranca priznal, že kompetentní budú predbežne vyhodnocovať ďalšie kroky na základe vzniknutej situácie a o niekoľko dní sa uskutoční ďalšie pracovné stretnutie podobné tomu z pondelka. "Ďalšie stretnutie sa uskutoční 16. marca opäť v Hronseku," priblížil 42-ročný rodák z Trenčína.

Ako je známe, mesto Bratislava už v rámci opatrení pred šírením koronavírusu uzavrelo Zimný štadión Ondreja Nepelu pre športové zápasy. Hokejový Slovan Bratislava tak absolvuje nedeľňajší domáci duel Tipsport ligy proti Popradu bez divákov. Hrozí dokonca, že pred prázdnymi tribúnami absolvujú "belasí" aj zápasy play-off. Rovnako bez divákov sa bude hrať pondelňajší štvrtý zápas štvrťfinále play-off SHL medzi Žilinou a Martinom.


Tagy: Richard Lintner SZĽH Pro-Hokej

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Jaroslav Novák

DISKUSIA