Jágr poslal odkaz všetkým odborníkom: Kto to nechápe, v športe nič nezažil!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

LITVÍNOV - Hrajúci majiteľ Kladna Jaromír Jágr ľutoval, že Rytíři nevyužili možnosť zachrániť sa v hokejovej extralige. Po dlhej sérii jedenástich porážok trikrát vyhrali a s Litvínovom si mohli zotrvanie medzi elitou sami vybojovať. Druhý najproduktívnejší hráč NHL zatiaľ netuší, či bude pokračovať v kariére. Musí na to podľa svojich slov nájsť motiváciu a chuť.

"Porážok som zažil milión. Možno viac než ktorýkoľvek iný hokejista, pretože hrám hrozne dlho. Chlapcom som v kabíne hovoril, že som na nich pyšný a hrdý. Mali sme šancu bojovať do posledného zápasu o to, aby sme v extralige zostali. Pravdepodobne nám nikto nedával dopredu šancu, že budeme bojovať do posledného zápasu o prežitie. Na druhú stranu že zostupujeme, nie je kvôli zápasu v Litvínove. Prehrali sme si to niekde inde... Keby sme hrali rovnako ako posledné štyri zápasy, zodpovedne dozadu, snažili sme sa získať každý bod, tak by sme v tejto situácii neboli," komentoval Jágr fakt, že po 37. kole malo Kladno náskok už 15 bodov pred vtedy poslednými Pardubicami.

Sériu neúspechov ale podľa neho bolo ťažké zastaviť. "Kto robil šport, dobre vie, že keď si na víťaznej vlne, alebo keď sa prehráva, je to ako snehová guľa. To sa nedá zastaviť. Nemôžeš len lusknúť prstami a povedať, teraz začneme makať. Takto to nefunguje. Keď počujem niektorých odborníkov, ako hovoria, ako je možné, že prehrali jedenásťkrát za sebou. Alebo ako mohli vyhrať tri za sebou? To je šport. Kto to nechápe, v športe nič nezažil," uviedol.

Po neúspešnej sérii sa Kladno zdvihlo a vyhralo trikrát za sebou, ale priamu bitku o záchranu s Litvínovom nezvládlo. Jágr priznal, že to bol veľmi náročný súboj. "Nečakal som, že v 48 rokoch budem hrať zápas o všetko. Je to psychicky aj fyzicky náročnejšie než akékoľvek play-off. Prirovnal by som to k bitke gladiátorov, kedy jeden musí umrieť minimálne na jeden rok. Keď hráš vyraďovaciu časť a prehráš zápas číslo sedem, pochopiteľne to mrzí, ale budúci rok máš ďalšiu šancu. Tu tá šanca nie je," komentoval zostup do prvej ligy.

O svojej budúcnosti sa bude ešte len rozhodovať. "Hokej ďalej milujem. Viem, že je to z roka na rok náročnejšie. Bol som zvyknutý na to, že tieto kľúčové zápasy som dokázal odohrať ďaleko lepšie ako tentoraz. Pomáhal som víťaziť. V tejto situácii už nie som, takže chuť do hokeja je menšia než pred desiatimi rokmi. To je samozrejmé. Ale všetko záleží na tom, či nájdem zmysel ďalej pokračovať. Musím nájsť zmysel hrať v českej lige," povedal Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA