Znechutený Polášek riadne naložil tenisovému zväzu: Trápne veci, človeku sa až zastavuje hlava!

Filip Polášek
Filip Polášek

BRATISLAVA - Poloprázdna hala v piatok i sobotu. AXA Aréna v NTC zívala kopou voľných miest. Ak by ste si chceli ľahnúť a zdriemnuť si medzi zápasmi, nebol by problém, pretože modrá farba osirotených sedadiel vám takmer vypichla oči. Pritom nešlo o stretnutie s tímom, ktorý by bol Slovensku neznámy. Išlo predsa o federálne derby proti Česku. Holt, cena 25 eur za jeden deň je príliš pre jednotlivca, nieto aby vysolil z peňaženky túto sumu človek s ďalšími tromi členmi rodiny.

Igor Moška, generálny sekretár STZ, pritom vyhlasoval do médií, že lístky idú na dračku a všetkých navnadil. Mnohí sme si vizualizovali vypredanú halu, v ktorej bude ohlušujúci rachot po každej loptičke. Žiaľ, nestalo sa. Filip Polášek spolu s Igorom Zelenayom vybojoval jediný slovenský bod v stretnutí a neskôr oznámil koniec v reprezentácii. 

„Motivácia a chuť mi nechýbajú, tie stále mám. Bohužiaľ, veci sa majú tak, že v Davisovom pohári reprezentujete nielen krajinu, ale aj tenisový zväz. To je inštitúcia, za ktorú sa máte postaviť. Ja sa v tomto momente za Slovenský tenisový zväz postaviť nedokážem,“ povedal 34-veterán pre sport.sk, ktorý prežíva po boku chorvátskeho kolegu Ivana Dodiga fantastické obdobie. 

Filip Polášek po výhre v sobotnej štvorhre:

Zo slov Poláška je evidentné, že za normálnej konštelácie a pozitívneho stavu by nemal problém reprezentovať. Činovníci nad ním mu ale berú chuť. Pretože v Davis Cupe nereprezentujete seba, ale tenisový zväz a celú krajinu. 

„Na zväze robia veci spôsobom, s ktorým sa neviem stotožniť. Nedodržiavajú sa dohody voči ľuďom z realizačného tímu. Je viacero dôvodov, prečo nemôžeme hrať doma nikdy inde ako v bratislavskom NTC. Existuje mnoho ďalších veci, ktoré sa riešili ešte počas mojej prvej kariéry a trvá to doteraz. Nejde pritom o peniaze, ale často o maličkosti, priam banálne a trápne veci. Človeku sa nad nimi až zastavuje hlava. Niektoré veci sme skúšali zmeniť, no proste sa to z určitých dôvodov nedá. Mám na výber preto len dve možnosti: Buď hrať v Davis Cupe a tolerovať to alebo nehrať. Rozhodol som sa skončiť, lebo to nie som ochotný tolerovať," pokračoval Polášek. 

Polášek sa pozastavil najmä nad nezmyselnou cenou vstupeniek na zápas. Bolo by jednoduché zvaliť nízku návštevnosť na koronavírus, i keď niektorých ľudí nepochybne aj táto udalosť ovplyvnila, aby neprišli. Premrštená suma sa ale nedá odignorovať. „Niekto tvrdí do médií, že je takmer vypredané, pritom lístky sa vôbec nepredávali. To je realita a fakt. Dva týždne či týždeň pred zápasom ešte nikto o koronavíruse nevedel a už vtedy boli tie lístky nepredajné. Dať prvý zápas na sobotu o pol šiestej večer za 25 eur je jednoducho neuveriteľné,“ vyjadril rozčarovanie ôsmy deblista svetového rebríčka. 

Členovia českého tímu komentujú, čo mohlo byť za nízkou diváckou návštevou:

Zvolenský rodák sa vyjadril aj k marketingovej stránke víkendového zápasu. Tá bola podľa neho zvláštna. Pravdaže, duel Slovensko - Česko si v akomkoľvek športe, ale najmä v majoritnom, akým je tenis, nepochybne zaslúži lepšiu propagáciu. Pre túto činnosť by sa ale museli vrchní činovníci skutočne viac spotiť a usporiadať predzápasové akcie, o ktorých by sa ľudia dozvedeli.

„Na plagát sme dali Andyho Roddicka, alebo pardon – neznámeho hráča v galaktickom prevedení. Neviem teda, či marketing bol nejako urobený… Ale je zbytočné sa v tom hrabať. Rozhodol som sa v Davis Cupe skončiť a vyvarujem sa toho, aby som tieto veci musel komentovať. Určite teraz niekto povie, že všetko bolo inak. Radšej sa budem venovať veciam, ktoré dokážem ovplyvniť. To, kto má akú ďalšiu politiku, neovplyvním,“ zakončil Polášek, ktorý sa tak môže plne sústrediť na získavanie turnajových úspechov s Ivanom Dodiom. 


Tagy: Filip Polášek Slovenský tenisový zväz STZ

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková; Video: Športky/Martin Bublavý

DISKUSIA