Vlhovej súperka na adresu Shiffrinovej: Mikaela je najlepšia a bez nej to nie je ono

Anna Swennová LarssonováAnna Swennová Larssonová Zdroj: SITA/AP/Pier Marco Tacca

BRATISLAVA - Švédsku slalomárku Annu Swennovú-Larssonovú teší ohlásenie návratu Mikaely Shiffrinovej do súťažného diania v závere sezóny. Od štvrtka do soboty vyvrcholí Svetový pohár žien v zjazdovom lyžovaní záverečnými tromi pretekmi vo švédskom Aare a po dlhšej pauze spôsobenej stratou milovaného otca by sa mala na lyže postaviť aj obhajkyňa veľkého glóbusu Shiffrinová.

Fenomenálna Američanka pred pár dňami ohlásila, že letí do Škandinávie na záver SP, hoci nemá od seba priveľké očakávania. Pôvodne sa mali najlepšie zjazdárky sveta presunúť ešte budúci týždeň do talianskej Cortiny d´Ampezzo, ale hrozba ďalšieho šírenia koronavírusu v Taliansku zrušila všetky športové podujatia až do 3. apríla. "Mikaela je najlepšia a bez nej to nie je ono. Určite si s ňou užijeme viac zábavy. Všetkým nám chýba. A to aj napriek tomu, že je pekelne ťažké ju zdolať," uviedla Swennová-Larssonová pre švédsku televíziu SVT. "Absolútne jej rozumiem, prečo si dala prestávku. Prechádza neskutočne ťažkým obdobím," dodala rodáčka z mesta Rättvik.

Swennová-Larssonová je pred vyvrcholením sezóny na 5. mieste slalomového poradia a reálne sa ešte môže posunúť na tretiu priečku. V tejto sezóne bola 28-ročná severanka viackrát blízko víťazstva v najtočivejšej disciplíne. Zatiaľ naposledy v Kranjskej Gore sa porúčala po chybe niekoľko bránok pred cieľom 2. kola z priebežného prvého miesta. Z víťazstva sa nakoniec tešila Slovenka Petra Vlhová.

Súboj o slalomový glóbus sa obmedzí už len na súčasnú líderku hodnotenia Vlhovú a Shiffrinovú, teda ak Američanka nastúpi do sobotných pretekov. Deň predtým oslávi 25. narodeniny. "Nemám od seba očakávania a ciele. Verím len, že urobím zopár dobrých oblúkov. Myslím si, že môjho otca by to potešilo. Byť v horách je pre mňa súčasť terapie," uviedla Shiffrinová pred pár dňami.

Shiffrinová je napriek dlhšej absencii stále druhou ženou celkového poradia Svetového pohára. Na konte má 1225 bodov a od vedúcej Talianky Federicy Brignoneovej ju delí 153 bodov. Naopak, pred treťou Slovenkou Petrou Vlhovou má náskok iba 36 bodov.

Viac o téme: Anna Swennová-Larssonová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Pier Marco Tacca
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články