Pokorná a skromná hviezda tenisu: Zostávam pozitívna a dúfam, že môžem inšpirovať ľudí!

Naomi Osaková
Naomi Osaková

OSAKA - Úprimný a nefalšovaný úsmev, navonok mierne utiahnutá osobnosť, no nepopierateľne dobrá duša. Nejako takto by sa dala opísať Naomi Osaková, jedna z mnohých mladých hviezd svetového tenisu. Nečakaná víťazka US Open 2018 a Australian Open 2019, po ktorom si vyskúšala pozíciu svetovej jednotky, nemá hviezdne maniere a v takomto prístupe by chcela pokračovať aj naďalej.

Dcéra haitsko-japonských rodičov sa stala prvou japonskou hráčkou s grandslamovým titulom a treťou v Open ére, ktorá sa dostala na záverečný Turnaj majsteriek. Ďalším rekordom bolo prvé miesto v rebríčku WTA, čo sa jej podarilo ako vôbec prvej tenistke z Ázie. V prebiehajúcej sezóne dokráčala do semifinále na turnaji v Brisbane, kde ju zastavila Karolína Plíšková. Australian Open jej príliš nevyšiel, po dvoch pohodových víťazstvách rýchla porážka s 15-ročnou Coco Gauffovou. 

Vo veku 22 rokov ale nie je žiadny dôvod na paniku. Osaková má pred sebou minimálne 10 rokov vrcholového tenisu, a teda aspoň 40 šancí na grandslamový titul. Alebo tituly, množné číslo sa v tomto prípade hodí viac. Pravdaže všetko za predpokladu, že skromnej Japonke vydrží zdravie. V spolupráci so svetoznámou firmou Nike napísala samej sebe list budúcnosti. 

 

 

"Dúfam, že v budúcnosti si udržím moje základné hodnoty. Nezáleží, akým skúškam a utrpeniam čelím, stále zostávam pozitívna. Dúfam, že nejako môžem inšpirovať ľudí, zatiaľ neviem, v akom kontexte," pokorne poznamenala Osaková a pokračovala: 

"Je dosť humorné, že keď som toto začala písať, myslela som si, že môj mozog bude okamžite písať o tenisových cieľoch, ale uvedomujem si, že je to viac než len tenis. Extrémnym spôsobom som sa zvykla obávať budúcnosti, pretože nevedomosť je tiež strašidelná. Uvedomila som si ale, že musíte sa chopiť nepoznaného a kontrolovať môžete len to, čo sa deje práve teraz. Takže neustále premýšľam a vkladám snahu do vecí, ktoré milujem. Dúfam, že budúcnosť moja budúcnosť bude rovnaká," ukončila Naomi vrúcny list. 

 

 


Tagy: Naomi Osaková

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill; Twitter/Naomi Osaka

DISKUSIA