Ako zmenila náhla prestávka náladu vo Fortuna lige? Hráči Serede si užijú zaujímavý program

Na snímke radujúci sa hráči MŠK ŽilinaNa snímke radujúci sa hráči MŠK Žilina Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

BRATISLAVA - Zákaz usporadúvania akýchkoľvek športových, kultúrnych a spoločenských podujatí, ktorý na území Slovenska platí od utorka 10. marca počas najbližších 14 dní, zasiahol do plánov viacerých športových klubov. Výnimkou v tomto smere nie sú ani účastníci najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy.

V majstrovskom ŠK Slovan Bratislava plne rešpektujú rozhodnutie o odložení nasledujúcich dvoch kôl najvyššej súťaže. "Zdravie je na prvom mieste z pohľadu hráčov, členov realizačných tímov, našich mládežníkov a, samozrejme, fanúšikov. V klube sme prijali viaceré preventívne opatrenia, monitorujeme situáciu a sme v intenzívnej komunikácii s kompetentnými orgánmi," uvádza sa v stanovisku "belasých".

A-mužstvo z Tehelného poľa napriek vzniknutej situácii pokračuje v tréningovom procese podľa vopred stanoveného programu. "Samozrejme, z dôvodu absencie zápasov, ktoré sú vždy vyvrcholením týždenného mikrocyklu, bude potrebné upraviť, resp. prispôsobiť tréningový plán. Hráči a realizačný tím dôsledne dodržiavajú hygienické opatrenia, ktoré sú však nastavené počas celej sezóny a platné na každom jednom tréningu či pri akejkoľvek spoločnej aktivite. Tímový lekár zároveň hráčov poučil o prevencii pri výskyte koronavírusu COVID-19. Už od pondelka boli z preventívnych dôvodov zrušené všetky tréningy a zápasy v kategóriách mládeže (prípravky, žiaci i dorast) i žien a dievčat (WU11, WU15, WU19 a ženy)," dodáva Slovan.

Slovanisti počas zimnej prípravy Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Podobne sú na tom aj v Nitre či Trenčíne. "K dnešnému dňu A-mužstvo naďalej zostáva v tréningovom procese. Ak by však došlo k zmene situácie, tak sa prispôsobíme a budeme okamžite reagovať na daný stav," uvádza organizácia spod Zobora.

"Aj u nás tréningový proces pokračuje. Hráčov sme upozornili na dodržiavanie hygienických návykov tak, ako dnes upozorňujú všetkých na Slovensku. Pri mládeži je tréningový proces zastavený. Budeme sledovať odporúčania a v zásade kopírovať nariadenia týkajúce sa základných a stredných škôl," poznamenávajú Trenčania.

Trenčianska radosť z gólu Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V Seredi sa počas najbližších týždňov plánujú pripravovať v rámci tréningového procesu a regenerácie. Pre hráčov dokonca chystajú teambuilding. "Samozrejme, všetko v uzavretej spoločnosti, aby sme predchádzali nejakej nákaze. Chceme ostať v lige a budeme robiť všetko pre to, aby sme odohrali najbližšie zápasy čo najlepšie. Chlapci sa stretávajú pravidelne, sú dobrá partia a verím, že v najbližších zápasoch, ak sa dajú dohromady aj po zdravotnej stránke, budú výsledky oveľa lepšie," odkázali z tímu minulosezónneho nováčika FL.

Radosť hráčov Serede
Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Celoplošný zákaz vnímajú v Žiline ako nečakanú situáciu vzhľadom na takmer mesačné voľno. "Nateraz budeme naďalej pokračovať v tréningovom procese, ale, samozrejme, budeme operatívne reagovať na prípadné nariadenie ďalších autorít. Veríme, že vrchol sezóny, ktorými sú pre nás aj našich fanúšikov súboje v skupine o titul, sa začne čo najskôr a všetci sa budeme môcť sústrediť len na samotný futbal," zaželali si pod Dubňom.

Na rozdiel od vyššie spomenutých účastníkov FL, v Spartaku Trnava pre šíriaci sa koronavírus pristúpili k inému riešeniu. "Hráči sa nestretávajú. Majú pripravené individuálne tréningové plány. Údaje z nich majú tréneri okamžite k dispozícii a vyhodnocujú ich, aby mohli v prípade potreby reagovať. Tento stav platí do odvolania," uviedol vo vyhlásení Spartak Trnava.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Spartak Trnava FC Nitra AS Trenčín MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga ŠKF iClinic Sereď
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články