VIDEO Sagan po ďalšej etape v studenom počasí a daždi: Bohužiaľ, nastúpil som príliš skoro

Juraj a Peter SaganovciJuraj a Peter Saganovci Zdroj: Profimedia

LA CHATRE - Slovenský cyklista Peter Sagan z Bory-hansgrohe skončil na 2. mieste v utorkovej 3. etape pretekov Paríž - Nice. V záverečnom špurte nestačil na Španiela Ivana Garciu Cortinu zo zoskupenia Bahrajn-McLaren. Tretí bol Talian Andrea Pasqualon (Circus-Wanty Gobert). Juraj Sagan obsadil 68. priečku so stratou 1:53 minúty.

Nemec Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) skončil trinásty a udržal si líderskú pozíciu v pretekoch s náskokom 13 sekúnd pred Nizzolom a 24 sekúnd pred Belgičanom Jasperom Stuyvenom (Trek-Segafredo). Peter Sagan si polepšil z trinásteho na desiate miesto, za Schachmannom zaostáva o 36 sekúnd. Sagan poskočil aj v bodovacej súťaži, aktuálne je s 13 bodmi už piaty. Na čele je Nizzolo s 24 bodmi.

Peter Sagan Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

"Tretia etapa a tretí deň jazdenie v studenom počasí a daždi. Úvod bol síce jednoduchší, ale v záverečných kilometroch to bolo nervózne a napäté. Väčšina šprintérov bola v záverečnom špurte bez tímových kolegov, šlo teda o súboj jednotlivcov. Bohužiaľ, ja som nastúpil príliš skoro a nebol som schopný udržať tempo až po cieľovú čiaru. Beriem teda druhé miesto. Max (Schachmann) bol dobre chránený, finišoval v prvej skupine a udržal si žltý dres lídra," zhodnotil Peter Sagan podľa oficiálneho webu tímu Bora-Hansgrohe.

Viac o téme: Peter Sagan Paríž - Nice