VIDEO Deň, ktorý zmenil slovenský šport: Od prvého víťazstva Sagana ubehlo rovných 10 rokov

Peter Sagan sa 10.3.2010 tešil z prvého víťazstva

Peter Sagan sa 10.3.2010 tešil z prvého víťazstva Zdroj: SITA/AP/Lionel Cironneau

PARÍŽ - Koronavírus Petrovi Saganovi zmenil plány a namiesto talianskych klasík sa v marci predstavil na cyklistických etapových pretekoch Paríž - Nice. Práve tu presne pred desiatimi rokmi rozvíril vody svetovej cyklistiky.

Písal sa rok 2010 a najväčšími hviezdami v pelotóne boli Lars Boom, Alberto Contador, Alejandro Valverde či Jens Voigt. Tí všetci štartovali aj na 68. ročníku pretekov Paríž – Nice. Titulky novín po celom svete však okamžite zaplnil nováčik Peter Sagan.

Už v prológu Sagan všetkých udivil, keď obsadil piate miesto, v druhej etape dokázal, že to nebola náhoda a postavil sa na pódium za druhé miesto. V tretej etape si 10. marca 2010 pripísal premiérové víťazstvo v cyklistickej profikariére na ceste. Svoj triumf následne zopakoval aj v piatej etape. Dnes už ich má na konte 113. Okrem toho vtedy vyhral aj bodovaciu súťaž.

"Pred desiatimi rokmi som vyhral, čo je fajn, ale uvidíme, čo sa odohrá dnes. Čaká nás dlhá etapa v zlom počasí. Verím, že to prežijem. Musíme byť pripravení na všetko. Forma je dobrá, zlepšujem sa zo dňa na deň," povedal Sagan pred utorkovou treťou etapou. Napokon v nej finišoval druhý.

Viac o téme: Peter Sagan Paríž-Nice
  • Autor: © Zoznam/Mg
  • Zdroj: športky, SITA