VIDEO Gólová prestrelka vo Valencii: O štyri zásahy Atalanty sa postaral jediný muž

Josip IličičJosip Iličič Zdroj: TASR/AP/UEFA

VALENCIA - Futbalisti talianskej Atalanty Bergamo sa stali prvými štvrťfinalistami aktuálnej edície Ligy majstrov. V utorňajšej večernej odvete osemfinále využili náskok z úvodného duelu a spečatili svoj historický postup medzi osmičku najlepších. Na trávniku španielskej Valencie triumfovala Atalanta 4:3 pred prázdnymi tribúnami štadióna Mestalla.

Atalanta si priniesla do Španielska trojgólový náskok z prvého stretnutia a hneď v 3. minúte išla do vedenia. Mouctar Diakhaby fauloval v pokutovom území Josipa Iličiča a Slovinec nariadenú penaltu premenil. V polovici prvého dejstva síce vyrovnal francúzsky útočník Kevin Gameiro, ale v závere polčasu opäť udrel Iličič z pokutového kopu. Penaltu mu zase daroval Diakhaby, ktorý zasiahol loptu rukou. Po zmene strán sa hral otvorený futbal, čo "netopiere" využili na výsledkový obrat. Hlavou skóroval Gameiro a presným lobom napol sieť aj mladík Ferran Torres. Taliansky klub však nepripustil drámu v boji o postup. Iličič sa ukázal v hernej pohode a dvoma nechytateľnými ranami definitívne zlomil odpor hráčov Valencie.

Liga majstrov 2019/2020 vo futbale - osemfinále - odvety - utorok:

FC Valencia (Šp.) - Atalanta Bergamo (Tal.) 3:4 (1:2) - prvý zápas: 1:4, Bergamo postúpilo do štvrťfinále /hralo sa bez divákov/
Góly: 21. a 51. Gameiro, 67. F. Torres - 3., 43., 71. a 82. Iličič (prvé dva z pok. kopu)

Viac o téme: Atalanta Bergamo FC Valencia Josip Iličič
  • Zdroj: SITA, športky