VIDEO Historický večer pre Lipsko: Nekompromisní býci drvili, Tottenham nič nepredviedol!

Na snímke hráči Lipska oslavujú gól Marcela Sabitzera v odvete osemfinále Ligy majstrov vo futbale RB Lipsko - Tottenham Hotspur Na snímke hráči Lipska oslavujú gól Marcela Sabitzera v odvete osemfinále Ligy majstrov vo futbale RB Lipsko - Tottenham Hotspur Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

LIPSKO - Futbalisti Lipska postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov a vyradili finalistu uplynulého ročníka Tottenham Hotspur, keď domácim triumfom 3:0 potvrdili výhru 1:0 z prvého zápasu. Lipsko sa vo svojej tretej sezóne v európskych klubových súťažiach dostalo už medzi osem najlepších celkov súťaže.

Sľubný náskok z Londýna podčiarkol v odvete už v priebehu 22 minút dvoma gólmi rakúsky reprezentant Marcel Sabitzer. Kapitán tímu najskôr po desiatich minútach strelou spoza šestnástky otvoril skóre a potom po veľkej chybe pravého obrancu Serga Auriera a centri Angelina zvýšil hlavou na 2:0. Tottenham tak bol z hry o postup prakticky vyradený, tesne pred prestávkou ho ešte po strele Patrika Schicka pred tretím inkasovaným gólom zachránil brankár Hugo Lloris. Ani po zmene strán Lipsko súpera do veľkých šancí nepúšťalo a pohodlne si strážilo svoj náskok. Až štvrťhodinu pred koncom mal brankár domácich Péter Gulácsi opäť prácu, no pokus Dele Alliho smeroval priamo do jeho rúk. Jednoznačnú výhru domácich 3:0 napokon spečatil tesne po svojom príchode na ihrisko striedajúci Emil Forsberg v 87. minúte.

Liga majstrov 2019/2020 vo futbale - osemfinále - odvety - utorok:

RB Lipsko (Nem.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 3:0 (2:0) - prvý zápas: 1:0, Lipsko postúpilo do štvrťfinále
Góly: 10. a 21. Sabitzer, 87. Forsberg

Viac o téme: Tottenham Hotspur RB Lipsko
  • Zdroj: TASR, športky