Koronavírus nie je žiaden kanadský žart: V Moravciach pristúpili k problému veľmi zodpovedne

Futbalisti Zlatých Moraviec počas prípravy
Futbalisti Zlatých Moraviec počas prípravy

ZLATÉ MORAVCE - Fľaša pre každého hráča s jeho číslom, minimálne podávanie rúk či používanie antibakteriálnych gélov. Aj k takýmto opatreniam pristúpili v slovenskom futbalovom klube FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom, ktorý neobišiel ani územie Slovenska.

"Zdravie našich i ostatných hráčov či zamestnancov s fanúšikmi je na prvom mieste," uviedol v stanovisku klub od Žitavy. Mužstvo trénera Karola Praženicu sa v dlhodobej fortunaligovej súťaži neprebojovalo do tzv. hornej šestky. V nadstavbe bude hrať v skupine o záchranu, no na najbližší zápas si pre celoplošný dvojtýždňový zákaz usporadúvania podujatí bude musieť počkať.

"Veríme, že sa situácia v priebehu dvoch týždňov dostane pod kontrolu a opäť budeme môcť bojovať na ihrisku. Dovtedy máme, samozrejme, naplánované tréningové jednotky takmer každý deň," dodáva FC ViOn.

Klub zo Zlatých Moraviec, ktorý si nedávno pripomenul 25. výročie založenia, v aktuálnej sezóne 2019/2020 stále bojuje na dvoch frontoch, keďže postúpil už do semifinále Slovnaft Cupu. Súpera v boji o finále spozná počas budúcotýždňového stredajšieho žrebu - v osudí budú aj ŠK Slovan Bratislava, MFK Ružomberok a FC DAC 1904 Dunajská Streda.

V poslednom menovanom tíme nečakanú prestávku privítali. DAC v úvodných štyroch jarných fortunaligových kolách ani raz nezvíťazil a portugalský kouč Hélder chce počas súťažného voľna popracovať na viacerých veciach. "Odložené zápasy nám prišli vhod, keďže potrebujeme trénovať. Minulý týždeň sme na to pre nahustený program nemali príležitosť. Pokračujeme v týždennom tréningovom procese, ale držíme sa pokynov, veď vieme, o aký nebezpečný vírus ide," povedal 48-ročný rodák z Angoly.

"Nemáme inú možnosť, ako akceptovať túto situáciu, pretože koronavírus nie je žiadna sranda. Cez týždeň budeme naďalej trénovať ako doteraz, prípadne aj tvrdšie," nadviazal maďarský reprezentant v službách DAC Máté Vida.


Tagy: Fortuna liga FK DAC Dunajská Streda FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Maté Vida

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Henrich Mišovič

DISKUSIA