VIDEO Černák zostrelený, inkasoval tvrdý úder: Zliezť z ľadu mu pomáhali dvaja spoluhráči

Erik Černák po zásahu pukom padol na ľadErik Černák po zásahu pukom padol na ľad Zdroj: twitter - FOX Sports Florida & Sun

TORONTO - Slovenskí fanúšikovia NHL môžu mať hlavu v smútku. Najskôr zranenie dlhodobo vyradilo z hry Tomáša Tatara v jeho životnej sezóne, a teraz visí otáznik aj nad stavom Erika Černáka. Robustného obrancu museli z ľadovej plochy vyprevádzať spoluhráči. Očividne mal problém zaťažiť ľavú nohu.

Černák má už tradične stále miesto v obranných radoch Tampy Bay, jedného z najlepších tímov ligy. Bolo by veľmi nešťastné, ak by mu dobre rozbehnutý ročník pribrzdilo zranenie. Či odohrá aj nasledujúci zápas, bude známe v nasledujúcich dňoch.

Tampa Bay sa bila o ďalšie body na ľade Toronta. V druhej tretine prehrávala 0:1 a Černák chcel zabrániť ďalšiemu gólu. Obetavo sa postavil do cesty páliacemu súperovi, ktorý ho zasiahol do nechráneného miesta. S bolestivou grimasou padol na ľad a nevedel sa z neho bez pomoci postaviť. Z hracej plochy odišiel iba za asistencie spoluhráčov. Dobrou správou je, že sa slovenský obranca neskôr do akcie vrátil, ale podobné zranenia sa môžu ukázať až deň po zápase. Veľký rešpekt, že sa aj po bolestivom zásahu predsa vrátil do akcie, ale to ešte nie je zárukou, že bude pripravený zasiahnuť aj do nasledujúcich stretnutí.

 

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Erik Černák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: twitter - FOX Sports Florida & Sun, VIDEO: FOX Sports Florida & Sun
  • Zdroj: športky

Súvisiace články