Zasľúbená zem českej tenistky: Doslova druhý domov, dojímavé privítanie na letisku!

Marie Bouzková
Marie Bouzková

MONTERREY - Mexiko a česká tenistka Marie Bouzková? Zdá sa, že ide o zasľúbené spojenie. Pred piatimi rokmi hrala v Acapulcu prvý turnaj medzi elitou a v nedeľu v Monterrey iba tesne nedosiahla na prvú trofej na okruhu WTA. Po prehratej finálovej bitke s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou prehovorila 21-ročná Češka k publiku i v španielčine.

"Asi mali zo mňa žarty, ale to je v pohode. Rada hovorím niečo zábavného v jazyku, ktorému ľudia rozumejú, aby sa zasmiali. Často, keď hovorím so Španielkou Sarou Sorribesovou, tak improvizujem a vymýšľam slová, napríklad poviem anglické so španielskou intonáciou," vravela pobavená Bouzková pre WTA. 

Mexické publikum si získala už v minulosti a pri zápasoch v Monterrey mala skočo domáce prostredie. I preto bola po semifinálovej výhre nad Britkou Johannou Kontaovou dojatá k slzám. "Od obecenstva som cítila veľkú podporu," povedala nadšená Bouzková, ktorá bola zároveň šťastná z postupu do finále. "Bolo to skvelé. Keď som vyrastala, sledovala som turnaje WTA a teraz som to sama dokázala." 

Vo finále potrápila v boji o titul ukrajinskú hviezdu Svitolinovú. Prehrala až v troch setoch a po troch hodinách. Do finále sa dostala po tom, čo na predchádzajúcich turnajoch neprešla prvým kolom. Stalo sa tak v Brisbane, Hobarte i Acapulcu. Konečná v prvom kole ju postretla aj na Australian Open proti Naomi Osakovej. 

Úsmevná pražská rodáčka napriek tomu nestrácala vieru. "Mala som pár ťažkých žrebov. Nedokázala som tie zápasy vyhrať, ale vzala som si z nich pozitíva a pracovala na tom, čo môžem zlepšiť. Ďalej som tvrdo pracovala a myslím, že v Monterrey do seba všetko zapadlo," povedala po novom 47-ička svetového rebríčka. 

Bouzková chce zostať zdravá, tak ako väčšina tenistiek, keď hovoria o svojich cieľoch. 21-ročná hráčka sa podelila o rady svojich rodičov, ako dosiahnuť výborný zdravotný stav. "Mama mi stále posiela odkazy, aby som si umývala ruky a neobhrýzala nechty," povedala juniorská víťazka US Open 2014. 

Krásne prekvapenie ju čakalo po prílete do Guadalajary. Na letisku uvidela na zemi svoj portrét. "Ohromujúce! Ešte som tu ani netrénovala a už sa tu cítim ako doma," povedala Bouzková. Zdá sa tak, že na turnaji 125 Series sa bude môcť spoľahnúť na obrovskú podporu z tribún. 


Tagy: Elina Svitolinová Marie Bouzková WTA Monterrey

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man; Video: YouTube/WTA

DISKUSIA