Kráľovná sa vracia na lyžiarske zjazdovky: Shiffrinová môže Vlhovej vyfúknuť glóbus

Mikaela Shiffrinová po triumfe v Bansku
Mikaela Shiffrinová po triumfe v Bansku

ARE - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová bude štartovať na záverečnom podujatí sezóny Svetového pohára v Are, kde sa rozhodne o držiteľke veľkého glóbusu i o troch ďalších trofejách. Vo švédskom stredisku sú od 12. do 14. marca na programe paralelný slalom, obrovský slalom a špeciálny slalom. Shiffrinová po smrti otca prerušila sezónu, v SP sa naposledy predstavila koncom januára v bulharskom Bansku.

V Are nemá podľa vlastných slov žiadne veľké očakávania. "Iba si chcem pred koncom sezóny ešte zasúťažiť. Are malo v mojom srdci vždy výnimočné miesto, veď v roku 2012 som tam vyhrala prvé preteky v SP. Stále cítim bolesť zo straty veľmi blízkej osoby, mám aj obavy zo šírenia koronavírusu, preto počas pobytu v Are obmedzím kontakty s médiami, fanúšikmi i kolegyňami zo súťažného kolotoča," uviedla na sociálnych sieťach Shiffrinová, ktorá je ešte v hre o obhajobu veľkého glóbusu i o malé "gule" za obrovský slalom a slalom.

 

V celkovom poradí SP stráca na líderku Talianku Federicu Brignoneovú 143 bodov. Pred treťou Slovenkou Petrou Vlhovou má 36-bodový náskok. V hodnotení slalomu zaostáva za vedúcou Vlhovou o 20 bodov. V priebežnej klasifikácii obrovského slalomu je tretia s 93-bodovým mankom na Brignoneovú. Na Vlhovú stráca 19 bodov.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Giovanni Auletta

DISKUSIA