Obrovská strata pre Slovensko: Dúbravka je zranený, vynechá aj dôležitý zápas s Írskom!

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka

NEWCASTLE - Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka z Newcastlu United utrpel zranenie kolena a minimálne do konca marca bude mimo hry. S najväčšou pravdepodobnosťou tak vynechá i reprezentačný barážový zápas EURO 2020 proti Írsku, ktorý je na programe 26. marca na NFŠ v Bratislave.

Dúbravka sa zranil približne po hodine hry v sobotňajšom dueli 29. kola anglickej Premier League na pôde Southamptonu. Napriek zraneniu zápas dohral, vychytal "strakám" víťazstvo 1:0 a deviatykrát v sezóne si udržal čisté konto. Pondelkové vyšetrenia však odhalili rozsah zranenia, pre ktoré bude musieť pauzovať najmenej do konca mesiaca.

Tridsaťjedenročný Dúbravka nevynechal dosiaľ ani jeden zápas v Premier League od svojho debutu vo februári 2018 proti Manchestru United. Pri jeho absencii zrejme dostane príležitosť náhradník Karl Darlow, ktorý odchytal v tejto sezóne za "magpies" päť pohárových stretnutí. Newcastlu patrí po 29 kolách 13. priečka v tabuľke Premier League, od pásma zostupu ho delí osem bodov.


Tagy: Slovensko Newcastle United Martin Dúbravka

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA