VIDEO Beznádej a zúfalstvo v podaní Manchestru City: Debakel 1:8 ukončil žalostnú éru!

Sven-Göran Eriksson rozdáva pokyny Nerymu Castillovi
Sven-Göran Eriksson rozdáva pokyny Nerymu Castillovi

MIDDLESBROUGH - Vybavujete si ešte éru Manchestru City predtým, než začali dominovať anglickému futbalu? Kým prišli arabskí majitelia, klub z belasej časti Manchestru nevyvolával v nikom strach. Patril k priemeru Premier League a musel čakať na leto 2008, kým sa veci nezačali vďaka finančnej injekcii obracať k lepšiemu.

11. mája 2008 sa odohralo posledné kolo Premier League a Manchester City nastúpil na ihrisku Middlesbrough. Citizens sa nachádzali v pokojnom strede tabuľky a vďaka fair-play postúpili aj do Pohára UEFA, dnešnej Európskej ligy. Mužstvo pod vedením Svena-Görana Erikssona dostalo v poslednom dueli porážku 1:8. "Zakaždým je ťažké, ak prehráte. Ale ak je to takýmto spôsobom, tak je to príšerné," povedal po zápase kouč Eriksson. 

Ako vyzeral vtedajší káder Manchestru City? O súčasných hráčoch, pravdaže, ani slychu. V bráne stále 133-násobný švédsky reprezentant Andreas Isakson a drvivá porážka bola jeho posledným vystúpením v drese Citizens. Obrannú štvoricu v hroznom zápase tvoril dodnes neznámy Sun Ji-hai, v strede stopérska a omnoho známejšia dvojica Richard Dunne - Vedran Čorluka (dlhoročný chorvátsky reprezentant) a na ľavej strane Michael Ball. 

Vtedajšie City hralo rozostavením 4-4-2 a srdce zálohy tvorilo kvarteto Javier Garrido - Gelson Fernandes (dnes hráč Frankfurtu) - Stephen Ireland a člen populárnej bulharskej bratskej dvojice Petrovcov, v tomto prípade Martin. Duo zakončovateľov Benjani Mwaruwari a Darius Vassell strelilo v celom ročníku chabých deväť gólov. 

O niekoľko mesiacov neskôr už CItizens prevzali noví majitelia a začali s budovaním klubu, aký poznáme dnes. A teda finančne silný s túžbou ukoristiť tie najväčšie futbalové trofeje. Porážku 1:8 si môžete pripomenúť v priloženom videu: 


Tagy: Premier League Sven-Göran Eriksson Manchester City Middlesbrough FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Paul Thomas; Video: YouTube/Middlesbrough FC

DISKUSIA