Drastické rozhodnutie potvrdené: Tipsport liga bez víťaza, kluby sa dohodli na ukončení sezóny!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

ZVOLEN - Najvyššia hokejová súťaž na Slovensku sa v sezóne 2019/20 nedohrá. Zástupcovia klubov Tipsport Ligy na svojom stredajšom zasadnutí vo Zvolene rozhodli o jej predčasnom ukončení. Pristúpili k tomu pre šíriacu sa koronavírusovú infekciu a na základe pondelkového rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR, ktorý predbežne na dva týždne zakázal usporiadanie všetkých športových podujatí v krajine.

Predstavitelia klubov spoločne so šéfom Pro-Hokeja Richardom Lintnerom sa dohodli, že zostávajúce kolá nadstavbovej časti a ani play off už tímy neodohrajú. Ročník 2019/2020 tak nebude poznať majstra.

"Všetci sme išli na toto stretnutie s cieľom nájsť riešenia ako ligu dohrať. Zaoberali sme sa úvahou, že ak by sme dlhšie čakali, či by nám okolnosti umožňovali nejakým skráteným formátom ligu dokončiť. No ako diskusia pokračovala, každým ďalším príspevkom sme dospeli k tomu, že táto úvaha je nerealizovateľná. Dospeli sme k záveru, že v súčasnosti nie je možné dohrať súťaž žiadnym realizovateľným formátom. Či už z obchodnej, alebo logistickej stránky, je to nereálne. V tomto sa zhodli všetci zástupcovia," uviedol Lintner.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) už predtým odložil na neurčito zápasy najvyššej súťaže Tipsport Ligy, Slovenskej hokejovej ligy (SHL), extraligy žien a juniorov a ďalších súťaží. K tomuto kroku pristúpil vzhľadom na 14-dňový zákaz organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí na slovenskom území pre šíriaci sa koronavírus.

"Nedá sa s tým nesúhlasiť. Všetci sme si boli vedomí, že sa to bude musieť ukončiť, takže nie je to žiadne prekvapenie. Prevláda akurát obrovské sklamanie, nakoľko sme si do play-off určite veľmi verili a dovolím si povedať, že sme mali najlepšie mužstvo v lige. Samozrejme, nebola iná cesta okolo a musíme sa s tým vyrovnať," povedal športový manažér majstrovského HC '05 iClinic Banská Bystrica Július Koval mladší.

"Osobne si myslím, že je to veľká škoda. Nielen pre nás, ale aj pre divákov. Pripravovali sme sa na play-off a teraz prídeme o najzaujímavejšiu časť sezóny. Na druhej strane vzhľadom na situáciu berieme vážne nariadenia a odporúčania kompetentných orgánov. Je otázne, či bude situácia po dvoch týždňoch lepšia a potom by to aj tak išlo už len ťažko opäť takpovediac naštartovať. Podľa mňa je to za daného stavu najlepšie riešenie, situácia je dosť neprehľadná. My sme sa v klube ešte v pondelok pred prijatím nariadení bavili o možnosti hrať bez divákov, ale aj bez nich by to nemalo zmysel," povedal manažér pre legislatívu v Dukle Trenčín Eduard Hartmann.

Hráčska asociácia SIHPA ešte pred zasadnutím apelovala prostredníctvom listu na vedenie SZĽH a spoločnosť Pro-Hokej, aby nepristúpili k úplnému zrušeniu súťaží. "Takýto krok by bol zásadným zásahom do práv hráčov, nakoľko by hrozilo, že hráči nedostanú odmeny tak, ako sa s klubmi dohodli v hráčskych zmluvách," uviedla SIHPA v stanovisku.


Tagy: Tipsport liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA