Brúsili si zuby na titul, zostal iba smútok: Mali sme najlepšie mužstvo v lige, verili sme si!

Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú majstrovský titul z minulej sezónyHokejisti Banskej Bystrice oslavujú majstrovský titul z minulej sezóny Zdroj: TASR - Dušan Hein

BRATISLAVA - Športový manažér slovenského hokejového klubu HC '05 iClinic Banská Bystrica Július Koval mladší považuje stredajšie rozhodnutie predčasne ukončiť aktuálnu sezónu Tipsport ligy 2019/2020 za správne. Po športovej stránke však netají sklamanie z toho, že "barani" v aktuálnej edícii nebudú môcť obhájiť majstrovskú trofej.

Aktuálne sú na základe pondelňajšieho nariadenia Ústredného krízového štábu SR pre koronavírus zrušené všetky športové podujatia na Slovensku až do pondelka 23. marca a keďže neexistuje istota, že sa po uvedenom termíne bude môcť opätovne rozbehnúť tipsportligový súťažný kolotoč, podľa zástupcov klubov došlo k prijatiu najlepšieho možného riešenia. Ani prípadné pokračovanie sezóny bez divákov by pre kluby nemalo zmysel z ekonomického hľadiska.

"Nedá sa s tým nesúhlasiť. Všetci sme si boli vedomí, že sa to bude musieť ukončiť, takže nie je to žiadne prekvapenie. Prevláda akurát obrovské sklamanie, nakoľko sme si do play-off určite veľmi verili a dovolím si povedať, že sme mali najlepšie mužstvo v lige. Samozrejme, nebola iná cesta okolo a musíme sa s tým vyrovnať," povedal Koval mladší v rozhovore pre agentúru SITA.

Július Koval ml. Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Michal Svítok

V organizácii spod Urpína sa už napriek nečakanému koncu sezóny snažia myslieť na tú budúcu. V nej budú pre rekonštrukciu štadióna účinkovať v neďalekom Brezne. "Máme už podpísané gro chlapcov pre budúci ročník. Určite nastane nejaká prestavba mužstva. Šancu ukázať sa v bystrickom drese v extralige budú mať noví hráči, takže veríme, že budúci ročník bude nejako prijateľný, aj vzhľadom na to, že ho budeme musieť odohrať v Brezne. Čaká nás veľká výzva, keďže nebudeme môcť pôsobiť na domácom 'zimáku'. Počítame s tou alternatívou, že (v Brezne, pozn.) to bude na celú sezónu," dodal banskobystrický funkcionár. Banská Bystrica tiež získala právo štartu v Lige majstrov v nasledujúcom ročníku a je otázne, ako sa v klube popasujú s touto výzvou.

"Barani" sa stali víťazom tohtosezónnej dlhodobej časti, keď v 55 vystúpeniach nazbierali 120 bodov. Druhý skončil "navrátilec" do slovenskej najvyššej súťaže - bratislavský Slovan (108), tretí bol HC Košice (106).

Viac o téme: HC '05 iClinic Banská Bystrica Július Koval
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Dušan Hein
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články