Višňovský triezvo zhodnotil zrušenie súťaže: Smutné rozhodnutie, no iné riešenia neboli

Ľubomír VišňovskýĽubomír Višňovský Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA - Bývalí slovenskí hokejoví reprezentanti Ľubomír Višňovský so Zdenom Cígerom považujú predčasné ukončenie tipsportligovej sezóny za správny krok. Zástupcovia klubov sa na ňom dohodli na stredajšom zasadnutí vo Zvolene.

Podľa slov Višňovského je na prvom mieste zdravie. "Mám deti a dobre viem, aké je dôležité zabrániť tomu, aby sa koronavírus rozšíril. Rozhodnutie ukončiť sezónu je smutné pre mnohé kluby, ktoré sa tešili na play off, no neboli iné riešenia. Hrať pred prázdnymi tribúnami bez fanúšikov by nemalo zmysel," povedal držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS.

Aj Cíger vníma rozhodnutie o ukončení sezóny pozitívne. "V súčasnej situácii to nemalo význam nejakým spôsobom látať. Ak by sa hralo bez divákov, utrpeli by kluby, ktoré by stratili financie. Z ekonomického hľadiska by to malo na ne negatívny dopad," tvrdí bývalý tréner slovenskej reprezentácie.

Kapitána Slovana Bratislava Michala Sersena rozhodnutie zástupcov tipsportligových klubov nepotešilo, no vníma ho realisticky. "Nikto z nás si nevedel predstaviť, že by mohlo prísť k predčasnému ukončeniu sezóny. Mrzí to, sú však veci, ktoré sa nedajú ovplyvniť."

Tomáš Záborský pôsobiaci v SaiPe Lappeenranta dúfa, že vo Fínsku  nepristúpia k rovnakému scenáru ako v Tipsport Lige, nemeckej DEL a nadnárodnej EBEL Lige. "Je to veľmi zlé pre šport ako taký. Vo Fínsku zatiaľ nie je žiadna panika. Prípadov koronavírusu je tu málo a dúfam, že sa sezóna dohrá do konca. KHL ide ďalej, tak dúfam, že aj Fini budú pokračovať. Každopádne, ja sa najviac obávam toho, aby som sa vôbec dostal domov."

Viac o téme: Ľubomír Višňovský Tomáš Záborský Zdeno Cíger Tipsport liga SaiPa Lappeenranta
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Diana Černáková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články