Hokejová ikona si uvedomuje kritický stav: Myslím si, že majstrovstvá sveta sa neuskutočnia!

Eduard HartmannEduard Hartmann Zdroj: TASR/Miroslav Košírer

TRENČÍN - Slovenská najvyššia hokejová súťaž bola na stredajšom zasadnutí klubov vo Zvolene pre šíriaci sa koronavírus v sezóne 2019/2020 predčasne ukončená. Pohár Vladimíra Dzurillu tento rok nezíska žiaden klub a krajina pod Tatrami v ére samostatnosti vôbec prvýkrát nespozná hokejového majstra. Na vzniknutú situáciu reagoval aj niekdajší slovenský reprezentant a funkcionár HK Dukla Trenčín Eduard Hartmann.

"Veľmi nás to mrzí, ale chápeme rozhodnutie klubov a vážnosť situácie. Myslím si, že je to správne. V prvom rade treba dbať na zdravie seba, hráčov, ale aj celého okolia. Musíme to oželieť a veriť, že nová sezóna bude v poriadku a všetko bude fungovať tak, ako má. Osobne si nepamätám, že by sa niečo podobné udialo. Je to aj pre nás nová situácia, ktorú musíme dôkladne vyhodnotiť. Hráči budú mať určite voľno, no vedenie klubu musí pripraviť celý scenár, ako to bude vyzerať," uviedol Eduard Hartmann.

Za istých okolností prichádzalo do úvahy odohrať play-off bez účasti divákov. Hartmann má na túto možnosť jasný názor. "Bez divákov to nemá zmysel, pretože hokej sa hrá pre ľudí. Atmosféra by veľmi chýbala a hráči určite neradi hrajú pred prázdnymi tribúnami. Jeden-dva zápasy sa tak dajú odohrať, ale celé play-off alebo viac zápasov nie. Navyše, nikto nevie presne povedať, ako to bude vyzerať o 14 dní."

Predčasný koniec slovenskej Tipsport ligy, nadnárodnej EBEL ligy či nemeckej DEL-ky, nie je dobrým signálom ani pred svetovým šampionátom vo Švajčiarsku. Bude sa o medaily v elitnej divízii MS vôbec hrať? "Ja si myslím, že majstrovstvá sveta sa neuskutočnia. Neviem si to predstaviť z pohľadu hráčov. Je len otázkou času, kedy sa zrušia aj ďalšie európske súťaže. Nebude žiadna zápasová prax, dokonca sú odporúčania, aby hráči vôbec netrénovali a nezdružovali sa vo väčších skupinách. Necháme to ale na rozhodnutie IIHF," dodal Hartmann.

Viac o téme: Eduard Hartmann HK Dukla Trenčín Tipsport liga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Miroslav Košírer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články