V ohrození aj Škriniar, Lobotka, Kucka a ďalší: Serie A zrušila pre koronavírus už aj tréningy

Na snímke vľavo Stanislav Lobotka a vpravo Milan Škriniar počas tréninguNa snímke vľavo Stanislav Lobotka a vpravo Milan Škriniar počas tréningu Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

RÍM - Vedenie talianskej futbalovej Serie A požiadalo kluby, aby prerušili na sedem dní tréningový proces. Je to ďalšie z opatrení na zastavenie šírenia koronavírusu.

Výnimku dostali kluby, ktoré účinkujú v európskych pohároch. Serie A o tom informovala na oficiálnom webe. Liga tiež požiadala hráčov, aby sa zdržiavali doma, vyhýbali sa osobným sociálnym kontaktom a boli v spojení s klubovými lekármi. V elitnej talianskej súťaži pôsobia aj slovenskí legionári Milan Škriniar z Interu Miláno, Stanislav Lobotka z SSC Neapol, Juraj Kucka z FC Parma, Denis Vavro z Lazia Rím, Lukáš Haraslín zo Sassuola Calcio či Nikolas Špalek z Brescie Calcio. Ich účasť v barážovom zápase EURO 2020 Slovenska s Írskom (26. marca v Bratislave) je neistá.

Koronavírusom sa v Taliansku zatiaľ nakazilo asi 10.000 ľudí, čo je najviac na svete s výnimkou Číny, odkiaľ sa epidémia na konci decembra začala šíriť. V krajine naň zomrelo vyše 630 ľudí. Počet smrteľných obetí SARS-CoV-2 sa podľa údajov "Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE" celosvetovo k stredajšiemu večeru zvýšil na 4578, v 122 krajinách/regiónoch sveta ho diagnostikovali u 124.910 osôb.

Viac o téme: Juraj Kucka Stanislav Lobotka Milan Škriniar Denis Vavro Nicolas Špalek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články