VIDEO PSG zvládol obrat pred prázdnymi tribúnami: Neymar rozhodol osemfinálový šláger s Dortmundom

Edinson Cavani a Dan-Axel ZagadouEdinson Cavani a Dan-Axel Zagadou Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov. V stredajšej osemfinálovej odvete triumfovali pred prázdnymi tribúnami v Parku princov nad Borussiou Dortmund 2:0, keď museli doháňať manko 1:2 z prvého stretnutia.

Kouč PSG musel zo základu vynechať Kyliana Mbappého, ktorý sa ešte stopercentne nezotavil z choroby, a na konci úvodnej desaťminútovky sa obával aj o stav Neymara. Ten si po súboji a páde na trávnik držal s bolestivou grimasou rameno, napokon ale pokračoval v hre. Domáci mali od začiatku územne navrch, ale do šancí ich obrana Dortmundu nepúšťala. Borussia sa spoliehala najmä na brejky a pohrozila v 19. minúte, keď Achraf Hakimi utiekol obrancom po pravej strane, no na jeho center Erling Haaland v sklze nedočiahol. O sedem minút neskôr sa v prvej veľkej šanci ocitol Edinson Cavani, no brankár Roman Bürki jeho pokus v poslednej chvíli zneškodnil nohou. V 28. minúte sa ale PSG dočkal, po rohu Angela Di Mariu otvoril skóre hlavou v páde Neymar - 1:0. Druhý gól pridali domáci v nadstavení prvého polčasu, keď strieľanú prihrávku Pabla Sarabiu tečoval do siete Juan Bernat.

Edinson Cavani a Dan-Axel Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

Desať minút po zmene strán to už mohlo byť o tri góly, ale priamy kop Di Maríu efektne zneškodnil Bürki. Dortmund sa potom aj striedaniami snažil oživiť hru a vynútiť si gólom aspoň predĺženie, ale Parížania si už dvojgólový náskok postrážili. V nervóznom závere ešte dostal hosťujúci Emre Can červenú kartu.

Paríž St. Germain - Borussia Dortmund 2:0 (2:0)
Góly: 28. Neymar, 45.+1 Bernat. Rozhodoval: Taylor (Ang.), ŽK: Bernat, Neymar, Marquinhos, Di María, Mbappé - Haaland, Hummels, ČK. 89. Can za nešportové správanie, hralo sa bez divákov

PSG: Navas – Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Bernat – Di María (79. Kurzawa), Paredes (90.+2 Kouassi), Gueye, Neymar – Sarabia (63. Mbappé), Cavani

Dortmund: Bürki – Piszczek, Hummels, Zagadou – Hakimí (87. Götze), Can, Witsel (71. Reyna), Guerreiro – Sancho, Haaland, Hazard (68. Brandt)

Viac o téme: Borussia Dortmund PSG