VIDEO Králi natiahli víťaznú sériu už na sedem zápasov, jubilejný gól pre mladého Čecha

Radosť hráčov Los Angeles po strelenom góle do siete OttawyRadosť hráčov Los Angeles po strelenom góle do siete Ottawy Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Hokejisti Los Angeles natiahli víťaznú sériu v NHL na sedem zápasov. V noci na štvrtok doma zdolali Ottawu 3:2. Hosťom nestačilo ani 36 úspešných zákrokov brankára Craiga Andersona.

O triumfe Kings rozhodol v 56. minúte český útočník Martin Frk. Napriek víťaznej šnúre nemajú už "králi" reálnu šancu postúpiť do play off, po veľmi slabom štarte do sezóny strácajú na druhú pozíciu s voľnou kartou v Západnej konferencii 14 bodov. "Vedeli sme, že sme schopní takto hrať. Len škoda, že sa to neotočilo skôr v sezóne. Hráme sebavedomo, pritom dostatočne tvrdo a bavíme sa hokejom," povedal pre nhl.com kapitán LA Anže Kopitar.

Blues nevyhrali za svojho lídra

V dohrávanom zápase v Anaheime triumfovali hráči St. Louis 4:2. Dvomi gólmi pomohol k víťazstvu hostí obranca Alex Pietrangelo. Obhajca titulu vyhral desiaty z uplynulých dvanástich súbojov a upevnil si postavenie na čele Centrálnej divízie i celej Západnej konferencie. Duel sa začal za stavu 1:1 po tom, ako ho 11. februára prerušili v prvej tretine pre kolaps obrancu Blues Jaya Bouwmeestera. Ten skolaboval na striedačke v 8. minúte a museli ho oživovať.

Ivan Barbashev a Max Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Chris Carlson

"Snažili sme sa sústrediť na zápas a už na tú udalosť veľmi nemyslieť. Odviedli sme dobrú prácu, keď sme zostali koncentrovaní až do konca," poznamenal Pietrangelo. Bouwmeesterovi sa vďaka rýchlemu zásahu lekárskemu tímu podarilo obnoviť srdcovú činnosť a previezli ho do nemocnice, neskôr mu kardiológovia v Anaheime voperovali implantovateľný kardioverter-defibrilátor (ICD), ktorý sleduje a upravuje srdcové arytmie. Jeho zdravotný stav sa postupne zlepšil a prepustili ho domov. Sezóna sa však pre neho skončila a je otázne, či sa ešte niekedy vráti na ľad.

Rangers stále dúfajú v play-off

Blues si v tabuľke udržali dvojbodový náskok pred Coloradom, ktoré doma zdolalo New York Rangers 3:2 po predĺžení. Víťazný gól Avalanche strelil v 63. minúte J.T. Compher, pri všetkých troch zásahoch domácich asistoval nováčik Cale Makar. "Jazdci" tuho bojujú o vyraďovačku, od Columbusu, ktorý si drží na východe druhú voľnú kartu, ich delia dva body.

Hráči Chicaga na svojom ľade zvíťazili nad San Jose 6:2 a za postupovými pozíciami do play off zaostávajú o šesť bodov. Domáci nováčik Dominik Kubalík dosiahol 30. gól v tejto sezóne. Český krídelník sa stal piatym nováčikom v klubovej histórii, ktorý v premiérovej profiligovej sezóne strelil 30 gólov. Dvomi presnými zásahmi sa pod výhru podpísal Patrick Kane, Alex DeBrincat zaznamenal tri asistencie. Veterán v službách "žralokov" Joe Thornton odohral svoj 1636. zápas v kariére, čím sa osamostatnil na deviatom mieste historického poradia NHL, keď sa "odpútal" od Scotta Stevensa.

Patrick Kane a Dominik Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Paul Beaty

Ani McDavid nezachránil loď Oilers

Do zostavy Edmontonu sa po chorobe vrátil kapitán Connor McDavid, Oilers však doma podľahli Winnipegu 2:4. Dvadsaťtriročný útočník vynechal duel s Vegas a návrat na ľad oslávil 34. zásahom v sezóne. Dvoma gólmi sa na triumfe Jets podieľal Kyle Connor. Winnipeg vybojoval štvrtú výhru v rade a vrátil sa na postupovú pozíciu, aktuálne si drží prvú voľnú kartu na západe. Edmonton je druhý v Pacifickej divízii.

"Bol to divný zápas. Niekoľkokrát sme v poslednej chvíli zabránili súperovi v strelení gólu, čím sme sa udržali v hre a ako zápas ďalej plynul, dokázali sme premeniť naše šance," zhodnotil duel kapitán Jets Blake Wheeler, ktorý si pripísal gól a asistenciu.

CHICAGO BLACKHAWKS – SAN JOSE SHARKS 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
Góly: 25. Keith (Toews, DeBrincat), 37. Kane (DeBrincat, Keith), 38. Saad (DeBrincat, Toews), 42. Nylander (Strome), 57. Kane (Koekkoek, Nylander), 59. Kubalík (Dach) – 11. E. Kane (Thornton, Meier), 47. Meier (Kane). Brankári: Crawford - Dell, strely na bránku: 45:36, 21.275 divákov.

EDMONTON OILERS – WINNIPEG JETS 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly: 21. Ennis (Yamamoto), 39. McDavid (Kassian, Nurse) – 30. Wheeler (Ehlers, Beaulieu), 37. Laine (Eakin), 41. Connor (Wheeler, Pionk), 60. Connor (Scheifele, Morrissey). Brankári: Smith - Hellebuyck, strely na bránku: 38:25, 17.165 divákov.

ANAHEIM DUCKS – ST. LOUIS BLUES 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 6. Henrique (Lindholm, Manson), 34. Hakanpää (Henrique) – 8. Barbašev (Kyrou), 17. Pietrangelo (Schenn, O'Reilly), 38. Sanford (O'Reilly, Blais), 59. Pietrangelo (Faulk). Brankári: Stolarz - Allen, strely na bránku: 27:37, 16.195 divákov.

COLORADO AVALANCHE – NEW YORK RANGERS 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 12. Jost (Landeskog, Makar), 24. Namestnikov (Makar, Landeskog), 63. Compher (Makar, Bellemare) – 7. Zibanejad (Di Giuseppe, Fox), 60. Bučnevič (Panarin, Fox). Brankári: Francouz - Georgiev, strely na bránku: 28:32, 18.025 divákov.

LOS ANGELES KINGS – OTTAWA SENATORS 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 11. Lewis (Kempe, Hutton), 50. Vilardi (Walker, Roy), 56. Frk (Vilardi, Doughty) – 1. Ryan (Tkachuk, C. Brown), 42. Hawryluk (Englund, Paul). Brankári: Petersen - Anderson, strely na bránku: 39:26, 12.030 divákov.

Viac o téme: New York Rangers St. Louis Blues Winnipeg Jets Ottawa Senators Edmonton Oilers San Jose Sharks Colorado Avalanche Los Angeles Kings Chicago Blackhawks Anaheim Ducks Connor McDavid Dominik Kubalík