Úchvatné slová Shiffrinovej po konci sezóny, nevynechala Vlhovú: Mikaela, si hotový poklad!

Mikaela Shiffrinová so zlatou medailou
Mikaela Shiffrinová so zlatou medailou

VAIL - Mikaela Shiffrinová musela prerušiť sezónu a keď sa chystala útočiť na celkové prvenstvo pri návrate, organizátori pristúpili k radikálnemu, no pochopiteľnému kroku. Ročník 2019/2020 bol kompletne ukončený kvôli hrozbe koronavírusu. Fenomenálna americká pretekárka sa podelila o svoje pocity prostredníctvom sociálne siete Instagram. Nezabudla ani na Petru Vlhovú.

Predčasný koniec sezóny ju, prirodzene, sklamal, ale zároveň mu rozumie. "Naše zmeny si nemôžeme vyberať. Vieme však určiť, ako sa dostať k druhej strane (zatiaľ som úplne nezistila, čo to znamená, ale znie to dobre, tak pri tom ostaňme). Gratulujem všetkým víťazom aj napriek skrátenej sezóne. Do tohto bodu vás dostali výkony, ktoré ste predvádzali celú sezónu." 

"Gratulujem Federice Brignoneovej ku glóbusu a titulu v obrovskom slalome, a Petre Vlhovej k slalomovému titulu. Corinne Suterovej k titulom za rýchlosť. Želala som si, aby som s týmito súťažiacimi  a priateľkami mohla stáť na štarte ešte predtým, než sa skončila sezóna, ale cítim sa šťastná (čudným spôsobom), Už len z toho, že som sa odhodlala ísť do Aare a urobiť krok dopredu. Aj keď to nebolo z brány na štarte pretekov..." reagovala na prípravu, ktorú absolvovala pred chystaným návratom.  

"Dostala som sa takto ďaleko, urobila som ten krok. Hoci to ani nebolo na štartovej bránke. V posledných dňoch som spravila niekoľko dobrých krokov a som za ne vďačná. Tiež som vďačná za moju rodinu vo Svetovom pohári a za darček, ktorým si uctili môjho otca. Ste neuveriteľní, ďakujem vám. S láskou, Mikaela." 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We can’t choose our transitions. But we can choose how we get to the other side. (I haven’t quite figured out what that means, but it sounds nice, so let’s just go with it.) Congratulations to all the Globe winners- despite the end of the season being cut so short, the impressive performances you all had throughout the entire season brought you to this point, and you earned these achievements through and through. Congrats @federicabrignone on the Overall and GS titles, to @petravlhova13 on the Slalom title, and @corinnesuter_official for the speed titles. I do wish I got to stand in the start amongst my competitors and friends again before the season ended. But I feel lucky (in a weird way) because I accomplished what I came here to do. I got this far- took that step...even if it wasn’t out of the *racing* start gate. Made a bunch of good turns over the last few days in the final prep, and I’m grateful for that. Also so very grateful to this World Cup family for this gift honoring my Dad. You are incredible, thank you. With love, Mikaela.

Príspevok, ktorý zdieľa Mikaela Shiffrin (@mikaelashiffrin),


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Corinne Suterová Federica Brignoneová

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/David Goldman; Instagram/Mikaela Shiffrin

DISKUSIA